סרטים והפגנות: הושק סינמה סיטי ירושלים

בצל ההמתנה להכרעת בג"ץ בסוגיית הפעילות בשבתות, סינמה סיטי ירושלים ייפתח ביום חמישי עם 19 אולמות סרטים, 3,000 מושבים, טכנולוגיות מתקדמות במיוחד, תיבת נוח וכפר דרדסים. המפגינים החילונים כבר בדרך

נועה לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה לוין, עכבר העיר

היום בצהריים הושק בירושלים מתחם הסינמה סיטי, שיביא לראשונה את בשורת בתי הקולנוע הענקיים לתושבי העיר שצמאים להקרנות איכותיות - בעיקר של בלוקבסטרים הוליוודים וסרטים ישראלים. המתחם, המתפרש על פני 200 מ"ר ובהם 19 אולמות קולנוע, ייפתח לציבור הרחב ביום חמישי הקרוב (27.2), כאשר עדיין לא ידוע האם יפעל בשבתות. בתום חודשים של מאבקים בנושא זה, כרגע ההחלטה נתונה להכרעת בג"ץ. תושבים רבים בירושלים זעמו על ההחלטה להפעיל את קולנוע בימי חול בלבד והערב (ג'), במקביל לפתיחת המתחם בפועל, צפויה להתקיים הפגנה ביוזמת תנועת "התעוררות" נגד אי-פתיחתו. ראש העירייה, ניר ברקת אמר בנושא זה: "נכון להיום בירושלים יש 12 אולמות קולנוע פתוחים בשבת. הם כולם יושבים על קרקע פרטית. הסינמה סיטי יושב על קרקע ציבורית וזה הרבה יותר מורכב. זה נידון כרגע בבית משפט ונחכה ונקבל כל דבר שהוא יכריע".

» סינמה סיטי ירושלים - כל הפרטים, הסרטים ומועדי הקרנות» סינמה סיטי ירושלים VIP - מועדי הקרנות

עם זאת, כשהאחים אדרי - מבעלי רשת הסינמה סיטי בארץ ובעולם - נשאלו על התחרות הצפויה עם מתחם שרובר, שעתיד גם הוא להיפתח בקרוב ואמור להיות פתוח בשבת, לאון אדרי אמר: "אנחנו נולדנו בקולנוע ומכירים את הענף מצוין. לדוגמה כשהחלטתי לעשות את גלילות אמרו עלי 'הוא השתגע ויחזור לדימונה בטרמפים'. התחרות טובה לעסק. אם מישהו יפתח בשבת אנחנו גם נפתח בשבת". אחיו, משה אדרי הוסיף: "בתקופה שחתמנו היינו לבד בירושלים. אם הוא יפתח אנחנו גם נפתח, אחרת לא תהיה תחרות הוגנת. אין סיבה בעולם שלא נוכל להיות פתוחים והוא כן". ממשרדו של רן רהב, יחצ"ן הסינמה סיטי, נמסר בעניין זה כי "אנו מעוניינים שבתי הקולנוע יפתחו בשבת למען תושבי העיר והסביבה. נמתין להחלטת בג"ץ במרץ ונעשה הכל על מנת לספק את רצון תושבי העיר".

"שונה מכל המתחמים שבנינו עד היום" הקומפלקס החדש התמקם בלב קריית הלאום, בין בית המשפט העליון לבין משרד החוץ. בדרך הוא עבר ירושלמיזציה לתפארת: מלבד אולמות הקרנה משוכללים הכוללים את כל הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים, המתחם מצויד גם בתיבת נוח הניצבת על הגג. במסיבת העיתונאים שהתקיימה היום לכבוד ההשקה לאון אדרי אמר שמדובר בתיבת הנוח הגדולה ביותר בעולם (בהמשך ראש עיריית ירושלים ניר ברקת תיקן אותו שהיא בממדי התיבה התנכ"ית) ובתוכה יש את כל סוגי החיות, או לפחות את גרסאות הפלסטיק שלהן, כחלק ממוזיאון עיר התנ"ך. מלבדו קיימים במתחם גם אזור מסחר שיהיה פתוח לציבור הרחב, מוזיאון קולנוע יהודי, מזרקה ממוחשבת ולקינוח עיר מכוניות וכפר דרדסים.

גם העיצוב הפנימי של המתחם, שבבנייתו הושקעו קרוב ל-250 מיליון שקל, הולם את העיר בשילובים המשונים המתקיימים בו: מדובר במקדש בידור ביזארי המשלב נברשות זכוכית ענקיות ומצועצעות לצד תמונות של העיר העתיקה, ובובות פלסטיק של כוכבי דיסני ומרילין מונרו לצד איורים של 12 השבטים. חוץ מכל האטרקציות במתחם, מדובר בקומפלקס קולנוע שמבטיח חווית צפייה חדשה ומשופרת: המתחם כולל 19 אולמות קולנוע, כשהאולם הגדול ביותר מתוכם הוא בן 600 מושבים וישמש גם כאולם תיאטרון, אולם מופעים נוסף עם 450 מקומות ושני אולמות VIP. מערכות ההקרנה באולמות הן מערכות 4K - מן המתקדמות בעולם. בהשקת המתחם אמר היום לאון אדרי: "האולמות שונים כי שיטות ההקרנה השתנו, הכיסאות שונו, האקוסטיקה השתנתה בגלל הסאונד, הגדלנו את המרחבים בין השורות למטר עשרים וחמש. התאורה זה הכל לדים, אין פלורסנטים, הושקע המקסימום שאפשר. המתחם הזה הוא שונה מכל המתחמים שבנינו עד היום".

מגה קולנוע. סינמה סיטי ירושלים (צילום: סיון פרג')

הפלאפל של יהורם גאון יהורם גאון, שהגיע להשקה כדי להנחות את מסיבת העיתונאים עם האחים אדרי וראש העיר ניר ברקת, אמר: "להנחות את האחים אדרי זה להנחות את תעשיית הסרטים היום. אין מישהו שרוצה לצלם פריים של סרט - יהיה זה דוקומנטרי, אנימציה או כל דבר - שלא אומר קודם כל בואו נדבר עם אדרי ונראה איך הוא נכנס לתמונה. האחים (אדרי) משוגעים לדבר. זה נערי פרדיסו שגדלו בדימונה והיו מתגנבים לבתי הקולנוע, ואחר כך היה להם כסף בשביל להיכנס לסרט ואחר כך היה להם כסף לקנות את הקולנוע". גאון סיפר על השינוי בחוויית הצפייה בקולנוע מרושלים בילדותו: "קשה לי לחבר בין שני הדברים האלה. אני חושב על ילדותי בעיר ירושלים כשבתי הקולנוע היחידים היו אדיסון, עדן וחן, והאוכל היחיד שהיה לנו אז, כשהיינו הולכים לקולנוע עדן, היה פלאפל מ'מלך הפלאפל'. היום אני מתנצל על זה שהיינו קונים כרטיסים בשורה הראשונה כדי לראות את התחתונים של הרקדניות קאן קאן".

סינמה סיטי ירושלים - מועדי הקרנות

כתבות מומלצות

נאסים שומאן בביתו, השבוע. הוא וחברו לא נטלו חלק פעיל בהפגנה, רק הלכו על הכביש

שני סטודנטים הלכו להם, ולפתע חיילים המטירו עליהם אש כבדה

לימודים הומניסטיים לנוער באוניברסיטת בן-גוריון. תוכנית הלימודים לכיתות ו'־ט' מתמקדת ב"הסברה"

מי האנשים שחיו כאן לפני הצלבנים? לתלמידי ישראל אסור לדעת

תומכי טראמפ
בפריצה לקפיטול,
ינואר 2021 . אוהדיו
מוצגים כנבלים

בספר שמקדיש כל כך הרבה לשקרים, ראוי היה להיזהר בעובדות

שלגון "קראנץ" בטעם שוקולד לבן ופיסטוק, והאריזה שלו לידו

הארטיק שנולד כהטרלה הפך ללהיט היסטרי, אבל האם הוא טעים?

בן גביר באולפן של אופירה וברקו. התעלה בעיני עצמו לדרגת קדוש

אופירה וברקו הצליחו להצית פאניקה אצל הפירומן בן גביר

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?