הסרט "שלטון החוק" הוא אחד הזוכים בפרס פיבודי לעיתונות אלקטרונית

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן
שני ליטמן

הסרט "שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ' הוא אחד הזוכים השנה בפרס פיבודי היוקרתי לעיתונות אלקטרונית. הפרס, המוענק זו הפעם ה-73 מטעם אוניברסיטת ג'ורג'יה שבארה"ב, מוענק השנה ל-46 יצירות שונות בתחומי המדיה האלקטרונית השונות, בהן סדרות טלוויזיה, תוכניות רדיו, סרטים דוקומנטריים ותוכניות אינטרנט.

פרס פיבודי הוא הפרס הוותיק ביותר במדיה האלקטרונית, ונחשב לאחד הפרסים החשובים בתחום. בוועדה שבוחרת את הזוכים יושבים 16 מומחים בתחום המדיה, בהם מבקרי טלוויזיה, חוקרי תרבות ואמנות ואנשי מקצוע בתחום. בין הזוכים השנה אפשר למצוא את הסדרות "בית הקלפים", "כתום הוא השחור החדש", "סקנדל", ו"הממשלה" הדנית, את העונה האחרונה של הסדרה "שובר שורות", את הסיקור של חדשות בי־בי־סי העולמיות מהמלחמה בסוריה, שני סרטים תיעודיים מרשת אל־ג'זירה וראיון שערך העיתונאי האמריקאי צ'רלי רוז עם בשאר אל אסד בתוכנית הבוקר של CBS, ובו ניסה להבין מדוע ממשיך לנהל מלחמה נגד בני עמו.

מתוך "שלטון החוק". עדיין מעורר דיוןצילום: שרק דה מאיו

"שלטון החוק", שיצא ב-2011, מספר את סיפורו של החוק בשטחים מאז 1967, דרך עיניהם של האנשים שיצרו אותו – שופטים, תובעים ויועצים משפטיים. הסרט שודר לאחרונה בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית, למרות מחאתו של אחד מהמשתתפים בסרט, נשיא בית המשפט העליון בדימוס השופט מאיר שמגר, שמחה על כך שהסרט שודר במסגרת רצועה שכותרתה "הסיפור האמיתי". מפיק הסרט, לירן עצמור, אמר כי "אנחנו מקווים שהפרס יעזור לתהודה של הסרט בעולם. כמעט שלוש שנים אחרי שהסרט הושלם הוא עדיין מעורר דיון. היום אנחנו עסוקים ביצירת אתר אינטרנט אינטראקטיבי שיעסוק בנושא החוק והדין הבינלאומי בשטחים בצורה תקדימית למדי, וכל חומרי התחקיר של הסרט יהיו נגישים לגולשים ואנחנו מקווים שהם ישמשו חוקרים ואנשים שמתעניינים בנושא בצורה חדשנית".

טקס חלוקת הפרס יתקיים ב-19 במאי במלון ולדורף אסטוריה בניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ