רומן פולנסקי עוכב לתשאול משטרתי בפולין

הבמאי הוותיק נחקר בקרקוב על עבירות המין שבהן הוא מואשם בארצות הברית, בעקבות בקשה שהתקבלה מרשויות החוק האמריקאיות, אבל מיד לאחר מכן שוחרר

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הבמאי רומן פולנסקי עוכב אתמול לתשאול בפולין, שבה השתתף בחנוכת המוזיאון היהודי בוורשה. הוא עוכב לתשאול משטרתי בקרקוב על עבירות המין שבהן הוא מואשם בארצות הברית, בעקבות בקשה שהתקבלה מרשויות החוק האמריקאיות, אך מיד לאחר מכן שוחרר.

פולנסקי ("תינוקה של רוזמרי", "צ'יינה טאון", "הפסנתרן") מבוקש על ידי רשויות החוק בארצות הברית מאז 1977, אז עזב את גבולות המדינה עוד לפני שהתנהל נגדו המשפט שאמור היה להתנהל בעקבות האשמתו בקיום יחסי מין עם בת 13.

"רומן פולנסקי אמר כי ישתף פעולה עם המשטרה בעניין זה ויספק לחוקרים את כתובתו" אמר דוברו של שר המשפטים הפולני לסוכנות הידיעות אי־אף־פי. "בעקבות כך הוחלט במשטרה שלא לאסור אותו בגלל בקשת הסגרה אמריקאית אפשרית".

רומן פולנסקיצילום: אי־פי

עוד ציין הדובר כי עדיין לא נפסלה אפשרות הסגרתו של פולנסקי, אבל כל עוד הרשויות האמריקאיות לא העבירו בקשת הסגרה רשמית, פולנסקי הוא "אזרח חופשי ורשאי לנוע ברחבי המדינה".

לפני חמש שנים נעצר פולנסקי בשווייץ בעקבות בקשת הסגרה של רשויות בחוק בארצות הברית. הבמאי הגיע אז למדינה כדי להשתתף בפסטיבל קולנוע שבו אמור היה לקבל פרס על פועלו הקולנועי. ואולם בסופו של דבר בקשת ההסגרה נדחתה והוא הורשה לשוב לביתו בצרפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ