נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

ארצות הברית העבירה למשרד התובע הכללי בפולין בקשה נוספת להסגרתו של במאי הקולנוע רומן פולנסקי. לפני כמה שבועות נדמה היה כי פרשת העמדתו של פולנסקי לדין בארצות הברית דווקא עומדת לפני סיום, לאחר שעורך הדין אלן דרשוביץ לקח לידיו את ניהול התיק ופנה לרשויות החוק בארצות הברית בבקשה לסגור את התיק נגד הבמאי זוכה האוסקר. ואולם, שופט בית המשפט העליון בלוס אנג'לס דחה לפני שלושה שבועות את הבקשה לסגור את התיק נגד הבמאי, שהורשע ב–1978 באונס ילדה בת 13. כעת נראה כי בתביעה האמריקאית נחושים להעמיד את פולנסקי לדין.

דובר מטעם התביעה הכללית בפולין מסר אתמול (7.1) לסוכנות הידיעות אי־פי כי בקשת ההסגרה שהגיעה מלוס אנג'לס הועברה לטיפול גורמי התביעה בקרקוב, שבה מנוהל תיקו של הבמאי. לסוכנות הידיעות רויטרס נמסר כי בעקבות בקשת ההסגרה החדשה, התביעה בפולין תרצה לעצור את הבמאי לתשאול.

צילום: רויטרס

זו הפעם השנייה שארצות הברית מבקשת מפולין להסגיר לידיה את הבמאי יליד פולין. באוקטובר האחרון כבר העבירה ארצות הברית לפולין בקשה לעצור את הבמאי, בן 81, ולהסגירו. עם זאת, גורמים משפטיים בפולין החליטו אז שלא לעצור את פולנסקי, שהשתתף בחנוכת המוזיאון היהודי בוורשה ועשה בה הכנות לצילום סרטו הבא. במקום זאת, הוא נעצר לתשאול בלבד.

"אנחנו נחושים לראות את פולנסקי מתייצב בבית משפט אמריקאי ועומד לדין בארצות הברית", אמר אתמול מקור המקורב לתביעה הכללית במחוז לוס אנג'לס לאתר "דדליין הוליווד".

באביב הקרוב אמור פולנסקי להגיע לפולין כדי לצלם בה את סרטו הבא, "An Officer and a Spy", שיעסוק בפרשת דרייפוס. ואולם בקיץ האחרון הצהיר הבמאי כי יגיע לצלם את סרטו בפולין רק אם יקבל אישור בכתב מהרשויות במדינה שלא יאפשרו את הסגרתו לארצות הברית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ