הסרט "צומת הרוחות" זכה במקום הראשון בפסטיבל קולנוע דרום

הסרט הזוכה, של רותם מורט עוסק בזוג שיורד לחופשה בסיני ונעלם במדבר. במקום השני זכה סרט האנימציה "תוך כדי תנועה"

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך "תוך כדי תנועה", סרטה של ענבר כורם
מתוך "תוך כדי תנועה", סרטה של ענבר כורם צילום: ענבר כורם
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"צומת הרוחות", סרטו של רותם מורט, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות סרטי הבוגרים של פסטיבל קולנוע דרום. הפרס השני הוענק לענבר כורם על סרטה "תוך כדי תנועה". בפרס הפיילוט הטלוויזיוני זכה "אוי ענתי", ובפרס סרט האנימציה זכה "בסימן טוב". את הפסטיבל של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר תנעל הערב (חמישי) הקרנת טרום בכורה לסרטה של לי גילת "הקפות".

הסרט "צומת הרוחות" מספר על זוג שיורד לחופשה בסיני, אבל נעלם במדבר ומשאיר מאחוריו מכונית מרוסקת ומצלמה ביתית שתיעדה את הנסיעה. "מה שמתחיל כקומדיה, הופך למותחן אימה מדברי. רותם מורט פיתח את העלילה במקצועיות ובתשוקה, והוכיח שליטה בכל אספקט של העשייה, החל מעבודת המצלמה ודרך בימוי השחקנים, עיצוב הפסקול והעריכה", נימקו השופטים לורנס הרצברג, אופיר ראול גרייצר ופיה מראיס את בחירתם בסרט.

מתוך "צומת הרוחות", הסרט הזוכה בפסטיבל קולנוע דרוםצילום: זוהר מזור, בתאל מש

בפרס השני בפסטיבל זכה סרט האנימציה "תוך כדי תנועה", סרט המספר על אם השקועה בדיכאון עקב מותו של בנה בשירותו הצבאי, ועל בתה הצעירה שמחליטה להשיב את אחיה לחיים באמצעות ציורים שתצייר — וכך לעודד את אמה. "סרט זה עורר רגשות עזים בקרבנו. טכניקת האנימציה מוסיפה שכבה נוספת לסיפור וחושפת בתבונה את הסיפור הקלאסי ואת השפעתו הרגשית. התמודדותה של ענבר כורם עם העלילה, המתחילה בחלום של ילדה והופכת במהרה לפנטזיה על אבל, מוכיחה הבנה עמוקה של המדיום", קבעו השופטים.

ענת אורן זכתה בפרס הפיילוט לסדרה טלוויזיונית על הפיילוט "אוי ענתי", המציג שלל סיטואציות קומיות בחייה של ענת, בעקבות החלטתם של הוריה להתגרש.

מתוך "אוי ענתי", זכה בפרס הפיילוט ליצירה טלוויזיוניתצילום: גיל רמון

במענק הפקה לסרט התיעודי הטוב ביותר זכה "דרג'ו" של סנטיהו אדמסה ממכללת ספיר. הסרט מביא את סיפורם של גבר שדקר למוות את אשתו לעיני ילדיו, ואז שם קץ לחייו בתלייה, ושל בנו הבכור, לוחם מצטיין שהשתחרר מהצבא כדי למלא את מקומם של הוריו ולטפל בארבעת אחיו הקטנים. בפרס השני בקטגוריה זכה רועי גולדמן ממכללת "מנשר" על "החיפוש". במענק פיתוח זכתה ליאת דאוד מסמינר הקיבוצים על "שומרת נגיעה", ובציון לשבח זכתה מיטל מימון מבית הספר "מעלה" על "צעד צעד".

פרס סרט האנימציה הטוב ניתן ל"בסימן טוב" של טליה סבתו, פרס הצילום הוענק ללטל רז על הסרט "מתחת לעץ", פרס העריכה לאוהד דדון על "סאשקה", פרס ההפקה ליעל ליבוביץ' על "אביו", פרס הפסקול למיכל גדעון ואנדרס רפפורט על "מבעד לזכוכית", ופרס המוזיקה לאנדרס רפפורט על "סאשקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ