נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

גיתית וינר מונתה למנהלת החדשה של סינמטק הרצליה. כך הודיעה היום עיריית הרצליה. וינר תחליף בתפקיד את המנהל הקודם של הסינמטק, ניר רמון, שסיים את תפקידו בחודש פברואר. במקביל שוקדים כעת בעירייה ובחברה לתרבות ואמנות בהרצליה על תוכנית להעברתו של הסינמטק למתחם המוזיאון לאמנות עכשווית בעיר.

מעיריית הרצליה נמסר כי וינר, שכיהנה בשלושת החודשים האחרונים כממלאת מקום מנהל הסינמטק, נבחרה פה אחד במכרז, על ידי ועדת מכרזים ייעודית בראשות עוזי פלד. בעירייה מקווים שוינר תצליח לחלץ את הסינמטק מהטלטלה שעברה עליו לפני חודשים ספורים, כאשר הוחלט לצמצם את היקף פעילותו של המוסד, ובתגובה התאגדו מנויי הסינמטק ופתחו במאבק נגד העירייה. המנויים מחו אז על צמצום ימי הפעילות של הסינמטק מחמישה לשלושה, והביעו חשש כי זהו צעד ראשון בדרך לסגירתו של מוסד התרבות העירוני. בסופו של דבר הוביל מאבק המנויים לחזרתו של הסינמטק לארבעה ימי פעילות שבועיים.

גיתית וינר צילום: לנה בקלנובה

וינר ריכזה בעברה, במשך חמש שנים, את הוועדה לאמנויות הבמה של שותפות תל־אביב לוס אנג'לס, וכן הפיקה סדנאות קולנוע, יזמה וניהלה את פסטיבל הסרטים המקסיקני בישראל Hola Mexico, וייעצה למועצה הבריטית בתחומי תרבות ואמנות. בשלוש השנים האחרונות שימשה כרכזת חוגים, אירועים ושיווק במוז"ה, אגף החינוך של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. היא בעלת תואר שני בתרגום וחקר התרגום מאוניברסיטת בר-אילן, בוגרת תואר ראשון בספרות אנגלית ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית, ובעלת תעודת ניהול מוסדות תרבות מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

ליאת תימור, יו"ר החברה לתרבות ואמנות בהרצליה, אמרה היום ל"הארץ" כי פעילותו של הסינמטק עומדת כיום על ארבעה ימים בלבד, מכיוון שהפעלתו חמישה ימים שבועיים היתה בגדר ניסיון בלבד, שנועד לבחון אם הגדלת ימי הפעילות תגרור עלייה במספר המבקרים ובהכנסות. "זה היה ניסיון שלא צלח, ולכן הסינמטק חזר לארבעה ימי פעילות, כפי שהיה לפני שהחל הניסיון הזה, ובהתאם גם התקציב הותאם לכך", אמרה תימור.

לדבריה, בחברה לתרבות ואמנות שוקדים כעת על פרוגרמה של העברת הסינמטק למתחם של מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית והפיכת המקום למרכז תרבות. אולם הסינמטק ימוקם על פי התכנון באמפי הצמוד למוזיאון ולבית יד לבנים, והדבר יחייב עבודות קירוי והנגשה. היא מעריכה כי העברת הסינמטק למשכנו החדש תתאפשר בעוד כשנה וחצי, ותאפשר להוסיף לו יום פעילות נוסף, חמישי.

"אחת מנקודות החולשה של הסינמטק היא המיקום שלו, שאינו מזמין", אומרת תימור. "העברתו למוזיאון, שכל הצדדים המקצועיים המעורבים תומכים בה, תאפשר לו מיקום מזמין יותר, תשתיות פנאי נעימות יותר מסביבו וכך הוא יקבל את הבמה הראויה לו. הכוונה היא ליצור מרכז תרבות שיש בו קולנוע, מוזיאון ופעילויות שיהלמו את המקום. מנהלת המוזיאון דר' אנה לוריא שותפה לפרוגרמה הזאת ובכוונתה להשתמש בסינמטק כזרוע להצגת קולנוע שפוגש אמנות".

וינר אמרה היום ל"הארץ" כי בכוונתה לפעול למען הפיכתו של סינמטק הרצליה ל"מרכז קולנוע אזורי תרבותי חי ושוקק, ששומר על איכות התכנים ומחנך את הקהילה לאהבת הקולנוע"; למקום בילוי ומפגש לצעירים ומבוגרים שיאפשר צפייה מעשירה ומגוונת בקולנוע; ולבית ליוצרים מקומיים, שיטפח את הקשר בינם לבין הקהל.

כתבות מומלצות

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

במעבדה קטנה ברחובות נולד הנוגדן הראשון בעולם שנוצר על ידי מחשב

עדי גרתי

זאת הייתה תשובה מושלמת - כך מסבירים "כיבוש" ב-25 מילים בלבד

אפרת גוש. המאבק לא נשלם

השיר של אפרת גוש נובע מהקרביים של מלחמתה בהתמכרות לאלכוהול

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?