הסרט התיעודי הישראלי "בית האילמת" בין עשרת המועמדים לאוסקר

סרטה עטור הפרסים של תמר קיי הוא אחד מעשרה סרטים שנכנסו לרשימה שמתוכה ייבחרו חמשת המועמדים הסופיים לאוסקר לסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"בית האילמת"
"בית האילמת"
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"בית האילמת", סרטה עטור הפרסים של תמר קיי, הוא אחד מעשרה סרטים שנכנסו לרשימה המצומצמת שמתוכה ייבחרו חמשת המועמדים הסופיים לפרס האוסקר לסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר. כך פירסמה אמש האקדמיה האמריקאית לקולנוע. בהודעה צוין כי חברי הוועדה הדוקומנטרית של האקדמיה צפו השנה ב–61 סרטים, ומתוכם בחרו את העשירייה המצטיינת.

בסרטה עוקבת קיי, בוגרת בית הספר סם שפיגל וצאצאית למקימי היישוב היהודי בחברון, אחר שני פלסטינאים, אם ובנה — היא חירשת, הוא ילד מלא חיות המתווך בינה ובין העולם — החיים בלב חברון, על התפר שבין הצד הישראלי לפלסטיני, בבניין שננטש על ידי דייריו הפלסטינים.

"בית האילמת", סרט גמר הלימודים של קיי בהפקתו של אריאל ריכטר, הוקרן בבכורה בערב סרטי הגמר של בית הספר סם שפיגל בשנה שעברה וזכה שם בתואר הסרט המצטיין, ולאחר מכן הוצג בשורה ארוכה של פסטיבלים בינלאומיים וזכה בפרסים רבים. בין היתר, היה בין המועמדים הסופיים לפרס האוסקר לסרטי סטודנטים (שבו זכה בסופו של דבר סרט ישראלי אחר, "היפה בנשים" של מיה צרפתי), זכה בפרס הסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים, וכן בפרס הראשון בתחרות סרטי הסטודנטים של פסטיבל דוקאביב.

שמות המועמדים הסופיים לפרס האוסקר בקטגוריות השונות יפורסמו במסיבת עיתונאים שתקיים האקדמיה האמריקאית לקולנוע ב–24 בינואר. טקס חלוקת פרסי האוסקר יתקיים ב–26 בפברואר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ