הסרט "דנקרק" הביס גם את התחזיות

בניגוד לציפיות, סרטו של כריסטופר נולאן דורג בראש טבלת שוברי הקופות בארצות הברית לאחר שהכניס 50.5 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיון וייטהד ב"דנקרק"
פיון וייטהד ב"דנקרק"צילום: Melinda Sue Gordon/אי־פי
איתמר זהר
איתמר זהר

סרט היסטורי, המתרחש באירופה והבמאי שלו, כמו רוב כוכביו, הם בריטים אינו אמור למשוך אמריקאים אל בתי הקולנוע, לבטח לא בימי הקיץ החמים. אבל "דנקרק", המתאר את פינוי דנקרק שבצרפת בזמן מלחמת העולם השנייה הצליח לעשות זאת. בסוף השבוע האחרון הוא יצא בארצות הבית ודורג בראש טבלת שוברי הקופות אחרי שהכניס 50.5 מיליון דולר — גבוה יותר מהתחזיות של אולפני האחים וורנר שהפיצו אותו והסתכמו ב–35–40 מיליון דולר. זהו הסרט הראשון של הקיץ הנוכחי שאינו חלק מסדרת סרטים, או מותג כלשהו, ומגיע לראש טבלת שוברי הקופות בארצות הברית. זהו גם הסרט הראשון מאז מארס שמכניס יותר מ–50 מיליון דולר בסוף שבוע אחד.

הסרט, שבהפקתו הושקעו 150 מיליון דולר, כבר מוזכר בידי מבקרי קולנוע רבים כמועמד ודאי לאוסקר. הוא מעורר הדים גם מחוץ לארצות הברית וגרף 55 מיליון דולר נוספים ברחבי העולם. בזכות הצלחתו חצו הכנסות אולפני האחים וורנר מאז תחילת שנת 2017 את רף מיליארד הדולר. הכנסות אלה עוד יצמחו מאוד בהמשך השנה עם יציאתם בסתיו של סרטים נוספים שעתידים לשבור קופות, בהם "בלייד ראנר 2049" ו"ליגת הצדק".

"דנקרק" לא היה הסרט היקר ביותר שיצא בארצות הברית בסוף השבוע האחרון. "ולריאן ועיר אלף הכוכבים", סרט מדע בדיוני שביים לוק בסון הצרפתי על פי קומיקס, הופק בתקציב של 180 מיליון דולר ונחשב לסרט היקר ביותר שהופק מחוץ לארצות הברית. שם, בכל אופן, לא התרשמו מכך. אף שהופץ ב–3,550 בתי קולנוע בצפון אמריקה, הוא גרף שם רק 17 מיליון דולר. סביר להניח שכשייצא במדינות אחרות הוא יצליח מעט יותר, כפי שהיה עם סרט מדע בדיוני קודם שלו, "האלמנט החמישי" שיצא ב–1997.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ