מחדש: הרימייקים הטובים בהיסטוריה

"הפיתוי" של סופיה קופולה הוא חלק ממשפחה הוליוודית מפורסמת - הרימייקים. העשייה מחדש של סרטים היא גם מסחרית אבל גם ייצוג של תקופה תרבותית. מ"אושן 11" ועד "הג'וב האיטלקי" הנה 10 הגדולים

איתן לשם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפיתוי
צילום: Ben Rothstein/אי־פי
איתן לשם, עכבר העיר

אנחנו חיים בעידן ה"פוסט". פוסט אמת, פוסט ציונות, פוסט חיים, וכולם תולדה של אבי הפוסטים - פוסט מודרניזם. בלי למלא את המסך שלכם בנפיחות, רק נאמר שפוסט מודרניזם הוא ההכרה שהכל כבר נעשה, נאמר ונחשב. כתוצאה מכך, כל מה שנותר ליוצר הוא לעשות פירוק והרכבה מחדש של הקיים והמוכר כדי לקבל תוצאה חדשה. מבולבלים? סימן שהבנתם. כיאה לעידן שההעתקה הפכה בו לחדשנות, סרטים חדשים רבים הם למעשה יצירות שכבר היו, הוקרנו ונשכחו - להלן ה"רימייק". ה"עשייה מחדש" היא לפעמים שם מכובס להפקה מחודשת, אחד לאחד, של להיט עבר שנועד לסחוט מזומנים, ולפעמים פתח ליצירה מעולה שנעזרת במשענת של יצירת העבר כדי לברוא יצירה משמעותית יותר. ואולי האנושות כולה נמשכת אל הרימייק כחלק מהרצון הבלתי נגמר לעשות "מחדש" לחיים, ממש כמו שעשינו כילדים.

"הפיתוי" - לצפייה בטריילר:

» מיקי לאון: "אין שום דבר רע באליטות"
» "תוצרת אמריקה": סוף סוף קצת כיף
» "פרנץ": פשוט ויפהיפה
» "טירת הזכוכית": המופע של שיא המיינסטרים
» הסרטים הכי גדולים של הסתיו

השבוע מגיע למסכים הסרט "הפיתוי", רימייק לסרט "הנקמניות" מ-1971 בכיכובו של קלינט איסטווד. את "הפיתוי" ביימה סופיה קופולה, שלצד יצירות מסקרנות ביותר ניפקה גם לא מעט סרטים איומים, ומכבבים בו קולין פארל (שמתקמבק אחרי הצלחת "הלובסטר"), ניקול קידמן, אל פאנינג וקירסטן דאנסט. עלילת שני הסרטים עוסקת בחייל ששב ממלחמת האזרחים האמריקאית אל בית נידח בדרום המדינה, שם מחכות לו משפחה של אם וארבע בנותיה. לצד הטיפול המסור בחייל האלמוני, מתחילה מלחמת עולם על ליבו, מלחמה בה המפסיד הצפוי הוא החייל עצמו. לקראת הרימייק המצופה שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל קאן האחרון, חזרנו אל המיטב שבתוצרת העשייה מחדש. מפרנק סינטרה שהפך לג'ורג' קלוני, ועד הסיני שהפך ללאונרדו דיקפריו - הנה 10 הרימייקים הטובים בהיסטוריה.

"הפיתוי" - איפה ומתי לראות?

כתבות מומלצות

קנדי כורע ברך מול בית המשפט העליון בוושינגטון, באפריל

העליון בארה"ב: עובדים בבתי ספר רשאים להתפלל במקום עבודתם

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו