ארבע שניות שמטלטלות את מעריצי "הארי פוטר" ברחבי העולם

טריילר לסרט החדש בסדרת "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" חושף כי דמות הנחש נגיני היא בעצם אשה. העובדה ששחקנית קוריאנית מגלמת נחש הודי עוררה גם היא סערה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דמותה של נגיני כפי שמוצגת בטריילר
דמותה של נגיני כפי שמוצגת בטריילר
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מעריצי הארי פוטר ברחבי העולם רוטטים זה יממה: טריילר לקידום הסרט השני בסדרת "חיות הפלא והיכן למצוא אותן" שוחרר אתמול (רביעי) ובו ניים דרופינג מסעיר. בשנייה ה-30 בסרטון מוצגת אשה בעלת חזות אסייתית כלואה בכלוב. כשקוראים בשמה, "נגיני", היא הופכת לנחש עצום ממדים ומאיים. נגיני, יודעים מעריצי פוטר, היא הנחש של ולדמורט שליט האופל, המתבררת בסופה של הסדרה לא רק כחיית מחמד ובת לוויה מפלצתית. נגיני, מגלים הארי, הרמיוני, רון ויזלי והקוראים, היא גם הורקרוקס - המכיל חלק מנשמתו המפוצלת של ולדמורט.

שחרור הטריילר לסרט, שיעלה למסכי הקולנוע בחודש נובמבר, עורר כצפוי מהומה בקרב מעריצי פוטר. "חיות הפלא" היא ספין אוף בסדרת סרטים, חמישה מתוכננים בסך הכל, שאירועיה מקדימים את אירועי סדרת ספרי הארי פוטר. הם מבוססים על ספר מאת יוצרת הארי פוטר, הסופרת ג'יי-קיי רולינג, החתומה עליו בשם העט ניוט סלמנדרה, שמו של הדמות הראשית.

הטריילר לסרט החדש בסדרה

הסרט הראשון התרחש בניו יורק של 1926 ונראה שהשני, "חיות הפלא: פשעיו של גרינדלוולד", יתרחש זמן קצר אחרי סיום אירועי הסרט הראשון. אלא שכאמור (שלא לומר כצפוי) מהומה קמה בעקבות חשיפת ההיסטוריה של נגיני, שמתברר שהיתה דמות אנושית. רולינג הסבירה כי נגיני האשה כושפה בקללת מלדיקטוס, שבניגוד לאנימגוס המאפשר היפוך חוזר, היא קללת דם המועברת מאמהות לבנות בלבד, וגורמת להן להישאר בדמות החיה שבה כושפו לצמיתות. בסרט, כפי הנראה, יחשפו פרטים על מי היתה נגיני, כיצד ועל ידי מי כושפה ואיך התגלגלה לצדו של שליט האופל.

בכך, אגב, לא תמו רטטי המעריצים. הסרט הראשון בסדרה ספג ביקורת על ליהוק אחיד של שחקנים לבנים ולבנים יותר. לתפקיד נגיני לוהקה השחקנית קלאודיה קים הדרום קוריאנית, המגוונת מעט את המסך לצד השחקנים הראשיים, ג'וד לאו (אלבוס דמבלדור הצעיר) ואדי רדמיין (ניוט סלמנדרה). אלא שמעריצי פוטר התרעמו על ששחקנית דרום קוריאנית לוהקה לתפקיד ולא שחקנית ממוצא הודי, ההולם את סוג הנחש שהיא נגיני - נאגה, יצור דמוי נחש מהמיתולוגיה האינדונזית. רולינג השיבה בטוויטר שלה ש"אינדונזיה מורכבת מכמה מאות של קבוצות אתניות, לרבות סינים, ג'וואנזים ובטאווי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ