למה נעלם שמו של רומן פולנסקי מחגיגות 50 שנה לסרט "תינוקה של רוזמרי"

אולפני פראמאונט הוציאו טריילר לעותק דיגיטלי חדש של הסרט. פולנסקי אינו מוזכר בו

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה פארו בסרט "תינוקה של רוזמרי"
מיה פארו בסרט "תינוקה של רוזמרי"צילום: Paramount Pictures
איתמר זהר
איתמר זהר

באולפני פראמאונט ציינו השבוע 50 שנה לסרט "תינוקה של רוזמרי", אחד מסרטי האימה המשפיעים בכל הזמנים, המוצע כעת בעותק דיגיטלי חדש.

אלא שעל פי האתר "אינדיווייר", בטריילר לעותק החדש וגם בהודעה לעיתונות אין שום אזכור לשמו של במאי הסרט, רומן פולנסקי. אף שבאולפני פראמאונט סירבו להגיב על כך, הדבר אינו מקרי. בעידן MeToo# מעדיפים ככל הנראה באולפנים ההוליוודיים לטשטש את נוכחותו של פולנסקי.

פולנסקי, בן 85, הודח במאי האחרון מהאקדמיה האמריקאית לקולנוע, לצד ביל קוסבי, מתוך רצון "לעודד סטנדרטים אתיים שחברי האקדמיה יעמדו בהם ויכבדו את בני האדם". פולנסקי נעצר ב-1977 באשמת סימום ותקיפה מינית של סמנתה גיימר, אז בת 13. אחרי שישב 42 ימים בכלא הוא ברח מארצות הברית לבריטניה ולאחר מכן לצרפת כשנודע לו שהשופט מתכוון לגזור עליו עונש ארוך יותר. בעשור האחרון ביקשה ארצות הברית משווייץ ומפולין להסגיר לידיה את הבמאי זוכה האוסקר, אך שתיהן דחו את הבקשה.

הסרט "תינוקה של רוזמרי" מבוסס על ספרו של איירה לוין. העלילה מספרת על זוג צעיר שעובר לגור בניו יורק. הוא (ג'ון קאסאווטס) שחקן שהקריירה שלו תקועה. היא (מיה פארו) בהריון מתקדם. זוג שכנים (סידני בלקמר ורות גורדון, שזכתה באוסקר משנה על משחקה) מתערבים בחייהם במטרה לעזור לאשה בהריונה, אבל פועלים בשירות השטן.

פולנסקי היה מועמד לאוסקר, על התסריט, אבל לא זכה. לסרט יש גם פסקול מצוין שהלחין קז'ישטוף קומדה, שגדל בפולין כמו פולנסקי ועבד עמו בסרטיו הראשונים. קומדה מת ב-1969, שנה אחרי צאת "תינוקה של רוזמרי", ימים ספורים לפני יום הולדתו ה-38.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ