לשרוף את הזמן עם קלאסיקות כחול־לבן

קומיקאי כושל שחוזר לגור עם ההורים, תל אביביוּת לא מתנצלת ומאות קלאסיקות מסך ישראליות במרחק הקלקה ■ המלצות צפייה בימי קורונה

רונית אלקבץ ב"גט". להעביר איתה את הבידוד
רונית אלקבץ ב"גט". להעביר איתה את הבידודצילום: עמית ברלוביץ

"קמים, נופלים"

דרמה קומית שכולה חמימות וחמידות. בן שוורץ ("מחלקת גנים ונוף") מגלם קומיקאי כושל שחוזר מלוס אנג'לס לעיירת הולדתו לגור עם ההורים ולסדר את הראש. הוא מפתח ידידות לא צפויה עם רופא העור השתיין והמסטול שלו (בילי קריסטל), המתמודד עם כישלונות משל עצמו. הרי אין כמו צרות של אחרים להשכחת אלה שלנו, בטח אם יש קצת הומור ודינמיקה מקסימה בין שוורץ לקריסטל. סרט הביכורים של מאט ראטנר, שהחל את דרכו בפסטיבל טרייבקה (יס וי־או־די).

הטריילר של "קמים, נופלים"

סרטים באתר קרן הקולנוע הישראלי

למי שנמאס מתפריטי הוי־או־די הקבועים, מוזמן לאתר קרן הקולנוע הישראלי, שבו אפשר לצפות כבר יותר משנה בכ–250 סרטים שהופקו בתמיכתה, משנות ה–80 ועד היום. תשלום של 15 שקלים יקנה לכם השכרה וירטואלית של 48 שעות והאופציות מרובות: לצפות שוב ב"אפס ביחסי אנוש" לקראת הסרט החדש של טליה לביא בהמשך השנה; להשלים את "בגרות" של מתן יאיר; לשבת עם הילדים מול "אבוללה" המקסים של יוני גבע; להיזכר בגעגוע ברונית אלקבץ של "גט"; או לשוב לקלאסיקות כמו "אוונטי פופולו", "אני אוהב אותך רוזה" ו"ביקור התזמורת". הרשימה חלקית והדוגמאות הן רק עד האות ג', יש עוד מאות אפשרויות קורצות.

הטריילר של "גט"

"שטיסל"

אופרת הסבון המשוכללת והאהובה שיצרו אורי אלון ויהונתן אינדורסקי הפליגה אל תוך הקהילה החרדית והצליחה במשימתה בזכות שתי סיבות מרכזיות: אהבת האדם שהפיצה בכל שורת תסריט ואיכות משחק שלא היתה מביישת אף סדרה הוליוודית. הוסיפו לכך את ההתפייטות היפה של היידיש ואת העיסוק באהבה בלתי אפשרית וקיבלתם את הצ'ולנט הכי טעים שבושל בטלוויזיה הישראלית אי פעם
(יס וי־או־די).

פרק הבכורה המלא של "שטיסל"

"ככה זה"

דנה מודן היא אחת היוצרות הישראליות בעלת טביעת אצבע שאי אפשר לטעות בה. הציניות המרושלת, האדישות החדה, התל־אביביות הלא מתנצלת. כולם שם. ב"ככה זה" היא חברה לרם נהרי, עמו שיתפה פעולה בסדרת המופת "אהבה זה כואב", כדי ליצור את אחת הסדרות הכי מלנכוליות ויפות שנוצרה כאן זה שנים רבות. "ככה זה" מציגה מעין שילוב של טון חנוך־לויני, המביט על עליבות החיים, שבכוחם לשאוב אותך לסופם הסתמי, עם נימה עכשווית ומרדנית. טלוויזיה שהיא פרוזה (יס וי־או־די).

"ככה זה", פרק הבכורה במלואו

"האחיות המוצלחות שלי"

דור ה־Y זכה להרבה בוז מצד חוקרי התרבות של הזמן האחרון, אך ניכר שגלית חוגי ונעה ארנברג, יוצרות "האחיות" דווקא מחבבות את בנות ובני הדור הזה — ואף מרימות לו בצורה הכי יצירתית שאפשר. שלוש האחיות לבית קטן (אותן מגלמות בכישרון רב נלי תגר, דנה סמו וטס השילוני) נלחמות מלחמות חסרות תוחלת, מתקשות למצוא לעצמן אחיזה ומתאהבות רק בגברים (ובנשים) הלא נכונים. אנרגיית החיים הבינונית מעולם לא היתה משמחת יותר (יס וי־או־די).

"האחיות המוצלחות שלי", פרק הבכורה המלא

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ