הימים קשים? מעיל עור טוב זה כל מה שאתם צריכים

אדם שמפתח מערכת יחסים אובססיבית עם מעיל הזמש שלו, דוקו על מיילס דיוויס וסרט עצמאי על צעירה ניו־יורקית במשבר ■ המלצות צפייה בימי קורונה

ז'אן דוז'רדן ב"עור צבי". מערכת יחסים מורכבת עם מעיל העור היא לא הדבר המוזר היחיד בסרט הזה
ז'אן דוז'רדן ב"עור צבי". מערכת יחסים מורכבת עם מעיל העור היא לא הדבר המוזר היחיד בסרט הזהצילום: באדיבות yes

"עור צבי"

הבמאי הצרפתי קוונטין דופייה, הידוע גם כמוזיקאי האלקטרוני Mr. Oizo, יצר מאז תחילת העשור הקודם קומדיות ביזאר שנונות ותמהוניות — למשל על צמיג רצחני, או טלפתיה בין אדם וכלבו. סרטו האחרון כבר הוקרן בישראל בפסטיבלים שונים — אך אולי עדיף להתמוגג ממנו לבד בבית כשאיש לא שופט. ז'אן דוז'רדן ("קצין ומרגל") מגלם את הגיבור שנכנס למערכת יחסים אובססיבית — עם מעיל הזמש שלו. זה ממש לא הדבר הכי מוזר שקורה בסרט, שבו מככבת גם אדל האנל ("דיוקנה של נערה עולה באש"). היצירה מפליגה למחוזות מטא־קולנועיים ומציעה תשובה לשאלה האם הבגד עושה את האדם או להיפך.

"עור צבי", הטריילר

יס וי־או־די והוט וי־או־די

מיילס דיוויס: הולדת הקוּל

באופן שקט מדי עלה אל שרתי "נטפליקס" הסרט התיעודי החדש על המוזיקאי מיילס דיוויס. היצירה הדוקומנטרית הזאת מבקשת לצלול לעומק אל האדם שמאחורי הפרסונה הקוּלית, בעזרת צילומים ביתיים מצד אחד וראיונות עם דמויות משפיעות מצד שני. התוצאה מפתיעה בעוצמתה ובעיקר משאירה את הזרקור על דיוויס עצמו, שבמלותיו שלו או דרך המוזיקה הממיסה שלו מביע את עצמו ואת שבער בעצמותיו. הבמאי הוא סטנלי נלסון, דוקומנטריסט עם עבר עשיר ביצירות על הקהילה השחורה באמריקה.

"נטפליקס"

"בריטני רצה מרתון"

ג'יליאן בל ("לילה קשוח") מככבת בסרט העצמאי הזה, שדילג על המסכים בישראל שלא בצדק. בריטני היא צעירה ניו־יורקית שמחליטה להנהיג כמה שינויים בחייה אחרי ביקור אצל רופא. לא עודף המשקל מטריד אותה, אלא חוסרים בתחומים אחרים בחיים, בסרט שהוא דיוקן אמביוולנטי ונעדר הטפות מוסר של דמות במשבר. מסביבה יש בעיקר דמויות קלאסיות מקומדיה רומנטית, אבל המופע של בל בתפקיד הראשי שווה את הצפייה. סרט ראשון למחזאי פול דאונס קולאיצו, בהשראת חברתו הקרובה.

הטריילר של "בריטני רצה מרתון"

אמזון פריים

"והארץ היתה תוהו ובוהו"

"והארץ היתה תוהו ובוהו", פרק 1

סדרת הדוקו האחרונה של "רשות השידור", מעין צלע שלישית וסוגרת ל"תקומה" ו"עמוד האש", היתה לאחד מרגעי השיא שלה. הסדרה חקרה במהלך 15 פרקים את תולדות הארץ הזו, על בניה ובנותיה, תרבותה, מלכיה, פולחניה ומלחמותיה, החל מהתקופה של האדם הקדמון דרך עליית האיסלאם ועד הכיבוש העותמאני. זו סדרה פוקחת עיניים ומרחיבת לב שעושה סדר באשר למקום הרב שכבתי בו אנחנו חיים. מעין אוניברסיטה משודרת, בלי האפקט הדידקטי.

אתר הבית של "כאן"

"מגש הכסף", פרק 1

"מגש הכסף"

הקורונה הביאה לירידות שערים בכל העולם, העסקים הקטנים יקרסו ראשונים ואיתם גם הביטחון הכלכלי של מאות אלפי משפחות בישראל. אך גם בימי שיגרה, יש מי שמשחק עם הכסף שלכם באופן מלוכלך. "מגש הכסף", סדרת הדוקו הכי משמעותית שנוצרה כאן (על ידי דורון צברי ואמיר בן דוד) אודות הכלכלה המקומית והמניפולציות המופעלות עליה, מיפתה את שדות הכוח של ישראל ועזרה לישראלים לעשות סדר בשיח שנועד מלכתחילה למנוע מאיתנו הבנה בסיסית באשר לגורלנו הפיננסי. שלושה פרקים של גילוי דעת הכרחי ביחס לאפשרות של לקיחת גורלנו בידינו.

הוט וי־או־די

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ