בתי הקולנוע בניו יורק ובלוס אנג'לס ייסגרו. שפל של 20 שנה במכירות כרטיסים

שערי האולמות יינעלו מחר בשתי הערים, לצד סגירת מסעדות, ברים ומועדוני לילה. מכירות הכרטיסים בסוף השבוע האחרון צנחו ב-44 אחוזים לעומת סוף השבוע לפניו

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"בלאדשוט"
"בלאדשוט", שעלה לאקרנים בסוף השבוע. אפילו וין דיזל לא עזרצילום: Graham Bartholomew/אי־פי
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

לאחר כמה ימים של אי ודאות, הורו אתמול (ראשון) ראשי ערים של ניו יורק ולוס אנג'לס על סגירה מוחלטת של בתי הקולנוע בתחומן החל ממחר (שלישי) בגלל התפשטות נגיף הקורונה. לפי "וראייטי", זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה מתרחשת סגירה המונית כזאת של בתי קולנוע בארצות הברית, שאינה בגלל מזג האוויר. ההוראה על סגירת בתי הקולנוע הגיעה בסיומו של סוף שבוע שבו מכירת הכרטיסים באמריקה הגיעו לשפל של 20 שנה.

מלבד אולמות הקולנוע נסגרו בשתי הערים מסעדות, ברים, מועדוני לילה ועסקי פנאי נוספים. ממחר ייסגרו גם בתי הספר בניו יורק, לפחות עד 20 באפריל. "זו החלטה לא פשוטה. המקומות הללו הם חלק מלבה ונשמתה של העיר ניו יורק. הם חלק מהמהות של להיות תושב ניו יורק", אמר ראש העיר, ביל דה בלאזיו. "אבל העיר שלנו עומדת לפני איום חסר תקדים, ואנחנו חייבים להגיב במנטליות של מלחמה".

ההכרזה על סגירת בתי הקולנוע מגיעה אחרי סוף שבוע שבו בתי הקולנוע ברחבי ארצות הברית פעלו במתכונת מצומצמת. שתי הרשתות המרכזיות של בתי קולנוע במדינה, AMC ו־Regal, התירו תפוסה של 50 אחוז בלבד באולמות שלהן כדי לאפשר מושב ריק בין צופה אחד לאחר. מכירות הכרטיסים בסוף השבוע הזה עמדו על 55.3 מיליון דולר בלבד — צניחה של 44 אחוזים לעומת סוף השבוע הקודם. זאת, למרות שלושה סרטים חדשים ששוגרו אל האולמות: סרט האקשן "בלאדשוט" בכיכובו של יון דיזל, המותחן "משחקי ציד" והקומדיה הרומנטית I Still Believe.

מדובר בשפל החמור ביותר של תעשיית הקולנוע האמריקאית זה שני עשורים לפחות. על פי אתר Comscore, שמעבד נתוני הכנסות של תעשיית הקולנוע האמריקאית, הפעם האחרונה שבה נרשמו הכנסות נמוכות יותר בסוף שבוע אחד היתה בספטמבר 2000, כשההכנסות ממכירת כרטיסים הגיעו ל–54.5 מיליון דולר בלבד. עם זאת, "ניו יורק טיימס" מציין כי לאחר חישובי אינפלציה, סכום זה שווה ל–83 מיליון דולר כיום. כך שבהחלט ייתכן שהימים האחרונים היו סוף השבוע הגרוע ביותר אי פעם בתעשיית הקולנוע האמריקאית, לפחות מאז החלו לאסוף את נתוני מכירת הכרטיסים בשנות ה–80.

ההכנסות ממכירת כרטיסי קולנוע בעידן הקורונה נפגעו לא רק בארצות הברית. בכל העולם נסגרו באופן חלקי או מוחלט בתי קולנוע בשורת מדינות ובראשן סין, איטליה ודרום קוריאה. בסוף השבוע האחרון, "בלאדשוט" הצליח להתייצב בראש רשימת הסרטים המכניסים ביותר מחוץ לארצות הברית, עם 13 מיליון דולר ב–50 מדינות. אבל גם בתוספת 9.3 המיליון של הכנסותיו בארצות הברית, מדובר בסכומים מאכזבים לסרט מסוג זה, שהופק בתקציב של 45 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ