הסרט "הגרמני הרך" זכה בפרס הסרט העצמאי בפסטיבל קולנוע דרום

סרטו של נדב בן נון זכה בפרס הראשון בקטגוריית הסרטים העצמאיים. בקטגוריית סרטי הבוגרים הוענק פרס הסרט הטוב ביותר ל"לילא אחת ביאפא", סרטה של הבמאית רז בר דוד ורון

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"הגרמני הרך", סרטו של נדב בן נון, זכה הערב בפרס הראשון בקטגוריית הסרטים העצמאיים של פסטיבל קולנוע דרום. בקטגוריית סרטי הבוגרים הוענק פרס הסרט הטוב ביותר ל"לילא אחת ביאפא", סרטה של הבמאית רז בר דוד ורון.

סרטו של בן נון מספר על בחור גרמני דיכאוני ואובדני שמגיע לישראל בתוכנית לחילופי סטודנטים, ומתאהב כאן בסטודנטית ישראלית. חבר השופטים שכלל את אורון שמיר, בני כהן, רוג'ר קוזה ודומיניק ולנסי קבע כי הסרט הינו "קומדיה אמיצה ולא מושלמת במכוון, התוקפת נושאים רציניים כמו משאלת מוות ותחושת אשמה היסטורית, ועושה זאת ברוח חצופה ושובבה" .

"לילה אחת ביאפא" מספר על בחורה מיפו הכלואה בגוף של גבר, אך לא נותנת לזה להפריע לה, וכשהיא יוצאת לפאב היא מתחילה עם בחור שמוצא חן בעיניה. "הסרט מצליח להזמין את הצופים לחוות מקום וזמן ייחודיים באמצעות האומץ, המופגן הן בגישה לנושא והן במבע הקולנועי, תוך תשומת לב רבה לפרטים וכבוד לדמות הראשית", כתבו השופטים ד"ר גלי גולד, דבבה אשטו וז'ואל אלכסיס.

זוכים נוספים בקטגוריית בוגרים: הסרט "שוטה הכפר" של רז ברקו זכה בפרס השני, הסרט "החלון" של רבקה טל פיינה זכה בציון לשבח, ופרס האנימציה הוענק ל"המסע אל הפלנטה האחרת".

במענקי השלמה להפקת סרטים במסגרת התוכנית ליוצרים צעירים זכו חמישה יוצרים: דוד וולך, תמרה ארדן ורותם פארן זכו במענק של 20 אלף שקל כל אחד, ואילו אוהד מילשטיין וזאביק זליקוביץ' זכו במענק של 10 אלפים שקל כל אחד.

פסטיבל דרום ה-13 מיסודה של מכללת ספיר ננעל הערב בהקרנת סרטם של שלומי ורונית אלקבץ "גט- המשפט של ויויאן אמסלם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ