דומיניק שטראוס-קאהן הסעיר את קאן בהופעה ציבורית ראשונה עם בת זוג חדשה

בסרט חדש המבוסס על פרשת האונס לכאורה שבה היה מעורב מגלם את דמותו ז'ראר דפרדייה

נטע אלכסנדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע אלכסנדר

כיאה לאירוע קולנועי עטור כוכבים, פסטיבל קאן מספק בכל שנה לא מעט סיפורים שעוסקים במה שמתרחש מחוץ לאולמות. אחרי שני מעשי שוד מתוקשרים, מסיבות עיתונאים שכללו התבטאויות שנויות במחולקת וידיעות על סרטים שמחפשים משקיעים, ביום האחרון של הפסטיבל עסקו הכל דווקא בדומיניק שטראוס-קאהן.

הפוליטיקאי והכלכלן הצרפתי, ששמו נקשר בפרשיות של מין ושחיתות, שטראוס-קאהן בא לפסטיבל היוקרתי עם בת זוגו החדשה, מרים ל'אופיר, הצעירה ממנו ב-20 שנה. זו היתה   הופעתו הציבורית הראשונה עם בת זוג מאז שהתפוצצו הפרשות שבהן היה מעורב.

בעקבות סערה ציבורית ותקשורתית שהחלה לפני כשנתיים, הודח שטראוס-קאהן מתפקידו כיו"ר קרן המטבע הבינלאומית, לאחר שחדרנית בבית מלון בניו יורק טענה כי הוא ניסה לאנוס אותה. בסופו של דבר הוא שילם לה פיצויים של מיליוני דולרים והתיק נגדו נסגר. אבל זו היתה רק ההתחלה: בהמשך היה שטראוס-קאהן מעורב בפרשה משפטית נוספת: הוא הואשם כי הטריד מינית צעירה צרפתייה לפני כעשור. הפרשות הללו, וכן האשמות נוספות שנקשרו בשמו לאחר שהודח מתפקידו, חיסלו סופית את סיכוייו של שטראוס קאהן – אשר הוזכר בעבר כמועמד פוטנציאלי לנשיאות צרפת - לחזור לזירה הציבורית.

דומיניק שטראוס קאהן ומרים ל'אופיר בפסטיבל קאןצילום: REUTERS

לאחר ששתי הפרשות זכו לאינספור כותרות בתקשורת הצרפתית והעולמית, נמנע שטראוס-קאהן מאירועים ציבוריים. בשנה שעברה הוא התגרש מאשתו ב-20 השנים שחלפו, אן סינקלייר, וביקורו בקאן הוא הפעם הראשונה שהוא מופיע בפומבי עם ל'אופיר, אשת תקשורת בת 46.

במקביל, נראה ששטראוס-קאהן ימשיך לככב בתקשורת העולמית: סרט שהוקרן השנה למפיצים בקאן מתבסס על פרשת האונס המתוקשרת ואמור לעלות לאקרנים בהמשך השנה. את שטראוס-קאהן מגלם לא אחר מאשר הכוכב הצרפתי ז'ראר דפרדייה, ואת אשתו, סינקלייר, מגלמת ז'קלין ביסט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ