שני סרטים ישראליים נוספים יוקרנו בפסטיבל קאן

סרטיהם של אסף קורמן, "את לי לילה", ושל רונית ושלומי אלקבץ, "גט", יוקרנו בפסטיבל קאן ברצועת "שבועיים של במאים"

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

הקולנוע הישראלי ממשיך להשיג הישגים נאים בפסטיבל קאן: היום נודע כי עוד שני סרטים ישראלים יוקרנו במסגרת הפסטיבל, ברצועת "שבועיים של במאים". שני הסרטים הישראלים שיוקרנו במסגרת זו הם סרט הביכורים של הבמאי אסף קורמן, "את לי לילה", וכן "גט", סרטם של האחים רונית אלקבץ ושלומי אלקבץ.

קורמן, אשר עסק עד כה בעיקר בעריכה, בין היתר של סרטים שהוקרנו בפסטיבלי קאן הקודמים – "כלת הים" של קרן ידעיה, "הנותנת" של הגר בן אשר ו"המשגיחים" של מני יעיש - ביים את סרטו הראשון על פי תסריט שכתבה בת זוגו, השחקנית לירון בן שלוש, והוא מבוסס על סיפורה האישי. בן שלוש מגלמת בסרט את חלי, צעירה שאחותה הצעירה, אותה מגלמת דאנה איבגי, סובלת ממוגבלות שכלית והתפתחותית. חלי מקדישה את חייה לטיפול באחותה, וכשנכפה עליה לשחרר את הטיפול באחות, נפער בה חלל המאפשר כניסתו של גבר לחייה. אלא שהקשר המורכב עם אחותה יוצר משולש חולני, המטשטש את הגבול שבין אהבה להקרבה ובין טיפול להתעללות. את הסרט הפיקה חברת "תותים הפקות". לצד בן שלוש ואיבגי משתתפים בסרט גם יעקב דניאל זדה, סופי אוסטריצקי, כרמית מסילתי־קפלן וורדה בן חור.

על הסט של "את לי לילה". מימין: קורמן, איבגי ובן שלושצילום: דודו בכר

סרטם של רונית אלקבץ ושלומי אלקבץ, "גט", הוא השלישי בטרילוגיה העוסקת בסיפורם המשפחתי, וקדמו לו הסרטים "ולקחת לך אשה" ו"שבעה", שהוקרן אף הוא בפסטיבל קאן. השניים גם כתבו את התסריט והפיקו את הסרט. הסרט מספר את סיפורה של ויויאן, אשה מסורבת גט. בית הדין והטוען שלה זקוקים לעילה כדי לחייב את בעלה בגירושין, ובאין אחת כזאת, ויויאן נאלצת לחכות שנים. סדרת הדיונים בבית הדין הרבני הופכת למופע קומי, בו ה"נתבע" הוא המחליט היחידי על פסק דינו. בסרט משחקים רונית אלקבץ, סימו אבקריין, מנשה נוי, ששון גבאי ודליה בגר.

בסך הכל יוקרנו במסגרות השונות של פסטיבל קאן הקרוב, שייפתח ב-15 במאי, חמישה סרטים עלילתיים ישראלים באורך מלא – "הרחק מהיעדרו" של קרן ידעיה, "הגננת" של נדב לפיד, "בורג" של שירה גפן, "גט" של רונית ושלומי אלקבץ ו"את לי לילה" של אסף קורמן, וכן סרט קצר אחד, "הביקור" של ענבר חורש מהמחלקה לקולנוע בבית הספר מנשר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ