הבמאית מייסלון חמוד תקבל בפסטיבל קאן פרס בסך 50 אלף אירו

את הפרס, שנועד לקדם פרויקט קולנועי חדש, תעניק לבמאית הסרט "לא פה, לא שם" השחקנית איזבל אופר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

מייסלון חמוד, במאית הסרט "לא פה, לא שם", תקבל בפסטיבל קאן הקרוב פרס בסך 50 אלף יורו לקידום פרויקט קולנועי חדש, מטעם התוכנית "נשים בתנועה". ראשי התוכנית החליטו להעניק השנה את הפרס הראשי של התוכנית לשחקנית הצרפתייה איזבל אופר. כנהוג התבקשה הופר לבחור למי יוענק הפרס ליוצרת צעירה, והיא בחרה להעניק אותו לחמוד על סרטה ״לא פה, לא שם״.

סרט הביכורים של חמוד הוקרן בבכורה בפסטיבל חיפה האחרון וזכה שם בפרס סרט הביכורים הטוב ביותר. במרכז הסרט ניצבות שלוש צעירות פלסטיניות המתגוררות בתל אביב, מנסות לפלס את דרכן בחיים הרחק מעיני החברה הערבית המפקחת על צעדיהן, ובלב החברה הישראלית הליברלית שלעולם תגדיר אותן כאזרחיות סוג ב׳.

״דברים מתפתחים לאט וזה לעולם לא מספיק, מפני שנשים ממשיכות מדי יום להתעמת עם אינספור מכשולים. אני שמחה ונרגשת שבעזרת פרס זה יש לי הזכות להפנות זרקור על כישרונה של אחת הבמאיות המבטיחות של התקופה האחרונה", כתבה אופר על החלטה להעניק את הפרס לחמוד. "הנשים המשוחררות ומלאות החיים שחמוד מתארת בסרטה, הקרועות בין תשוקתן לעצמאות לבין המסורות שמהן באו, הן הגיבורות האמיתיות של ימינו".

"נשים בתנועה" היא תוכנית שנוסדה לפני שנתיים כחלק מהתוכנית הרשמית של פסטיבל קאן, במטרה לציין את תרומתן של נשים — הניצבות לפני המצלמה או מאחוריה — לתעשיית הסרטים. טקס הענקת הפרסים להופר ולחמוד יתקיים ב–21 במאי בפסטיבל הצרפתי (שייפתח מחרתיים), והפרסים יוענקו להן על ידי נשיא הפסטיבל פייר לסקור, מנהלו האמנותי תיירי פרמו, ונשיא קרן קרינג פרנסואה הנרי פינו.

סרט אחר בהפקתו של שלומי אלקבץ, "בן ממשיך" של הבמאי יובל אהרוני, ישתתף השנה בתחרות סרטי הסטודנטים של פסטיבל קאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ