פסטיבל קאן 2014 |

שבחים ל"הגננת" של נדב לפיד

לפיד הפך במיומנות אסתטית סיפור עשיר ומוזר למשכנע, נכתב ב"הוליווד ריפורטר"

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

לאחר הביקורות המשבחות שהתפרסמו בימים האחרונים לשלושה מהסרטים הישראליים בקאן — "גט" של שלומי ורונית אלקבץ, "בורג" של שירה גפן ו"The Go Go Boys" התיעודי של הילה מדליה — מצטרף היום סרטו של נדב לפיד לחבורה הזאת. סרטו "הגננת" שהוקרן אתמול בקאן בבכורה עולמית זכה לביקורת משבחת במיוחד בעיתון תעשיית הבידור האמריקאית "הוליווד ריפורטר".

"נדב לפיד לא רק מצליח להפוך את הסיפור העשיר והמוזר למדי (של הסרט הזה) למשכנע על גבי המסך, אלא עושה זאת במיומנות אסתטית של יוצר מהמדרגה הראשונה, באמצעות שילוב של גישה ריאליסטית, דוקומנטרית לעתים, לצד הפלגות דמיון קולנועיות — שילוב שבדרך כלל מרתק להתבונן בו", כותב ג'ורדן מינצר. גם אם הסרט מעט ארוך מדי, הוא מוסיף, "אין ספק שהוא מאשר את מעמדו של לפיד ככישרון ראוי להערכה".

מתוך "הגננת". יוצר מהמדרגה הראשונהצילום: איתיאל ציון

"הגננת", סרטו השני של לפיד ("השוטר") , מוקרן בקאן במסגרת "שבוע הביקורת". הסרט מגולל את סיפורה של גננת חובבת־שירה (שרית לארי), המגלה בגן הילדים שלה ילד בן חמש (אבי שניידמן) שהוא משורר מחונן, ומחליטה לטפח את כישרונו ולשמור עליו ועל שיריו מהעולם שסובב אותם, וכן את סיפורו של ילד מהורהר שאין לו רצון להינצל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ