במאי ישראלי צעיר הוזמן לביים סרט קצר שיוצג בפסטיבל קאן

אופיר ראול גרייצר, בוגר מכללת ספיר, ישתתף בפרויקט צ'ילה פקטורי" שיוקרן במסגרת הלא תחרותית "השבועיים של הבמאים"

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אופיר ראול גרייצר, בוגר החוג לקולנוע במכללת ספיר, הוזמן להשתתף בפרויקט "צ'ילה פקטורי" ולביים בו סרט קצר שיוצג במסגרת היוקרתית "השבועיים של הבמאים" בפסטיבל קאן הקרוב. גרייצר הוא אחד מארבעה במאים ממדינות שונות שנבחרו להשתתף בפרויקט השנה, והישראלי הראשון שהוזמן להשתתף בו.

פרויקט ה"פקטורי" מתקיים זו השנה השלישית, ולאחר שבשנים קודמות התקיים בתאילנד וסקנדינביה הוחלט השנה לקיימו בצ'ילה. ארבעת הקולנוענים שנבחרו להשתתף בו השנה יוזמנו להגיע לצ'ילה בקרוב, ושם יוצמד לכל אחד מהם במאי או במאית צ'יליאניים. כל צמד יידרש לכתוב ולביים יחד סרט קצר באורך של 12–15 דקות, שצילומיו יתקיימו בצ'ילה בחודשים פברואר—מרץ.

גרייצר. הצליח בשני סרטים קצרים קודמים, עובד על פיצ'רצילום: Rainer Elstermann

בסופו של דבר יאוחדו ארבעת סרטי הפרויקט ויוקרנו יחד ביום הפתיחה של מסגרת "השבועיים של הבמאים" בפסטיבל קאן ב–14 במאי. לאחר ההקרנה יקיימו הבמאים המשתתפים, במסגרת הפסטיבל, פגישות מקצועיות עם מפיקים ומשקיעים מרחבי העולם, במטרה לגייס תמיכה לסרטם הראשון באורך מלא.

"השבועיים של הבמאים" היא מסגרת יוקרתית ולא־תחרותית של פסטיבל קאן, ומדי שנה מוצגים בה מבחר של פיצ'רים, סרטי תעודה וסרטים קצרים מרחבי העולם.

סרטו הקצר של גרייצר, "תפילה בינואר" (2007), הוקרן ביותר מ–20 פסטיבלים בינלאומיים, וסרט גמר־הלימודים שלו במכללת ספיר, "דור" (2009), זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קטוביץ' ובפרס הצילום בפסטיבל קולנוע דרום, והשתתף גם הוא בפסטיבלים רבים. כיום עובד גרייצר, בן 33, על הפיצ'ר הראשון שלו, "האופה מברלין", יחד עם המפיק איתי תמיר. הסרט המגולל סיפור אהבה במאפייה קטנה בירושלים ומתוכנן להצטלם בשנה הבאה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ