"דוקאביב" יתמקד במשבר הכלכלי ובתסיסה החברתית

בפסטיבל יוקרנו בבכורה למעלה מ-90 סרטי תעודה חדשים מישראל ומחו"ל. בשיתוף "קולנוע בית העם" ייערכו הקרנות חינמיות של סרטים העוסקים במשבר

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

סרטי פסטיבל "דוקאביב" לקולנוע דוקומנטרי יתמקדו השנה בשני עניינים מרכזיים: המשבר הכלכלי והמחאות החברתיות מסביב לעולם, לצד סרטי אמנות לציון שנת האמנות של תל אביב. את הפסטיבל יפתח הסרט "איי וייויי: לא מתנצל", זוכה פסטיבל סאנדנס האחרון, המשרטט דיוקן של האמן הסיני שישב במעצר בגלל מאבקו נגד המשטר בארצו.

בפסטיבל, בניהולו האמנותי של סיני אבט, יוקרנו בבכורה למעלה מ-90 סרטי תעודה חדשים מישראל ומחו"ל. כמו כן, יתקיימו כמדי שנה, תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית ותחרות סטודנטים. תוכנית מיוחדת תוקדש לסרטים שעוסקים בתסיסה ברחבי העולם בשנה האחרונה. בתוכנית זו הפסטיבל ישתף פעולה גם עם "קולנוע בית העם", שהוקם במחאה החברתית בקיץ האחרון. בקולנוע ייערכו הקרנות חוזרות בחינם של סרטי הפסטיבל שעוסקים באקטיביזם ובמשבר הכלכלי. אבט סיפר כי הבחירה בנושאים נבעה גם מההיצע הקיים שבהחלט נגע בסוגיות כלכליות וחברתיות וגם מהרצון "להיות קצת אקטואליים", כדבריו.

לראשונה יקדיש הפסטיבל גם מסגרת מיוחדת לווידאו ארט בה יוקרנו עבודות של פיל קולינס, היטו סטרל, ניר עברון ויאן פטר.

אירוע הנעילה של הפסטיבל ייערך בכיכר הבימה: לראשונה יוקרן על בניין הבימה החדש סרט באורך מלא. הסרט שנבחר להקרנת החוצות הוא "תחת שמי אפריקה" המלווה את הזמר פול סיימון במסעו לדרום אפריקה, שבו הוא מתאחד עם המוזיקאים שהקליטו אתו את האלבום Graceland.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ