נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"Home Movie", סרטו של הבמאי ראובן ברודסקי, זכה הערב (רביעי) בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר בפסטיבל "דוקאביב”. הסרט זיכה את יוצרו בפרס בסך 70 אלף שקל. כמו כן, זיכה הסרט את ברודסקי והצלם איתמר מנדס פלור בפרס הצילום בשווי 10,000 שקל.

בסרט מתעד ברודסקי את משפחתו, משפחת עולים מרוסיה, שהדבר האחרון המעכב את התפרקותה לאחר נטישת האב היא דירת קרקע ירושלמית שבה הספיקה לטעת שורשים. "הפרס ניתן ל'Home Movie' בשל החזון היצירתי הנשקף ממנו ובשל השפה הקולנועית הפיוטית, המאפשרת התבוננות אינטימית לבית שאותו כמעט וניתן לחוש ולהריח”, נכתב בנימוקי השופטים.

ציון לשבח, שמזכה את יוצר הסרט הנבחר ב-25 אלף שקלים, הוענק ל"גברים בלתי נראים" של יריב מוזר. הסרט עוקב אחר חייהם של הומואים פלסטינאים שנאלצים לברוח לתל אביב בשל איומים על חייהם בשטחים הכבושים. בנימוקי הבחירה כתבו השופטים כי הם רואים בסרט "סיפור אמיץ עם שלושה גיבורים בלתי נשכחים, וחשיפה מרשימה של עולם בלתי מוכר".

מתוך "Home Movie"

פרס יצירת הביכורים בסך 30 אלף שקלים הוענק ל"פודרה" בבימויו של אייל גולדברג, שבוחן את המפגש בין מצ'ואיזם צבאי להומוסקסואליות דרך דיוקנו של הבמאי, הנקרא שוב ושוב למילואים כמפקד טנק. הסרט זכה גם בפרס העריכה (לגולדברג ולארז לאופר), בסך 5,000 שקל.

פרס התחקיר הוענק למירי לאופר על סרטה "יום אחד אחרי השלום", העוקב אחר אשה שבנה נהרג במהלך שירות המילואים שלו בשטחים הכבושים, ותוהה אם ניתן ליישם את הדרך לפתרון הסכסוך בדרום אפריקה גם במקרה של הקונפליקט הישראלי-פלסטיני. שופטי התחרות הישראלית היו קלייר אגילר ודיאנה הולצברג (ארה"ב), פוג'יוקה אסאקו (יפן), וסיון ארבל ואיציק פורטל (ישראל).

בתחרות סרטי הסטודנטים של הפסטיבל הוענק הפרס הראשון ל"גרייס", שביימה מיכל אהרונסון מבית הספר סם שפיגל. הסרט מספר על אשה שהגיעה לישראל מהפיליפינים לפני 20 שנה, ומאז היא חיה בזהות חצויה, פיליפינית-ישראלית, ועושה ככל יכולתה כדי לבנות בית אמיתי לה ולילדיה הצברים. הפרס שני הוענק לסרט "חפש את המטמון" של נדן פינס מהאקדמיה לאמנות בצלאל, ושלישי ל"מחרומבה" של תמר קמרט ממכללת תל חי. בתחרות זו שפטו ליאת בן חביב ואירית דולב (ישראל) וכן דיוויד ד'ארסי (ארה"ב),

הטריילר ל"כוכב השבלול", שזכה בתחרות הבינלאומית

בתחרות הבינלאומית של הפסטיבל זכה הסרט היפאני-קוריאני "כוכב השבלול", בבימויו של יי סאונג-ג'ון. הסרט, שזכה גם בפרס הגדול בפסטיבל IDFA האחרון, מתעד את חייו של אדם עיוור וכבד שמיעה, שבת זוגו משמשת עבורו גם מתורגמנית. ציון לשבח הוענק  ל"דטרופיה", שביימו היידי יואניג ורייצ'ל גריידי, העוקב אחר כמה דמויות המתגוררות בדטרויט. “עיר המכוניות" סימלה בעבר את החלום האמריקאי אולם ניצבת כעת על סף פשיטת רגל. שופטי התחרות הבינלאומית היו אסף אמיר, טלי שמש ואיילת עופרים (ישראל), סרג'י דולאדה אי סרה (ספרד) ומורי ורשבסקי (ארה"ב).

על סרטים נבחרים בדוקאביב: "ימי הזהר" של זהר וגנר | עכשיו אני אשההטריפ הקסום | כל הבקרים השמחים | עולמו של קורמן | ביל קנינגהאם - ניו יורק | עמידה ראשונה | כמה שוקל הבניין שלך, מר פוסטר?

פסטיבל דוקאביב - הסיקור המלא>>>

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ