צופית גרנט והבמאים דוד דרעי ומאור זגורי ישתתפו ב"דוקאביב נגב" - שייערך לראשונה בירוחם

"דוקאביב נגב" יהיה זרוע דרומית של הפסטיבל הבינלאומי המתקיים מדי שנה בתל אביב

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

פסטיבל סרטים יתקיים לראשונה במועצה המקומית הדרומית ירוחם: פסטיבל סרטי התעודה "דוקאביב נגב" ייפתח ב–6 בינואר, יימשך שלושה ימים, ויכלול שורה של סרטים ואירועים שיעסקו בזהות, ובפרט בזהות מזרחית. יתקיימו גם הקרנות של סרטי תעודה לילדי בתי ספר והקרנות מיוחדות במפעלי תעשייה בעיר. "דוקאביב נגב", המתקיים בשיתוף המשרד לפיתוח הגליל והנגב ומועצת ירוחם, יהיה זרוע של "דוקאביב", פסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי הבינלאומי המתקיים מדי שנה בת"א. זו הזרוע השנייה שמפעיל הפסטיבל התל אביבי בפריפריה, בנוסף ל"דוקאביב גליל" שהושק לפני שש שנים ומתקיים מדי שנה במעלות־תרשיחא.

סרט הפתיחה של הפסטיבל יהיה "טינריר ירושלים — קולות מהמלאח" של הבמאי המרוקאי קמאל אשקאר. הסרט מתחקה אחר זיכרונותיהם של מוסלמים ויהודים מהרי האטלס שבמרוקו, המתגעגעים לחיי השכנות והשיתוף ששררו ביניהם. כן יוקרן בבכורה פרק מ"מקום בצמרת", סדרה דוקומנטרית חדשה של הבמאי ניסן שור, העוסק בתולדות הפופ המזרחי מאז ימי האפליה, ההדרה והקסטות ועד שהפך לזרם המרכזי.

הבמאי דוד דרעי ("אבודים", "תגיד אמן"), יליד ירוחם, יקיים בפסטיבל כיתת אמן שתעסוק בדימוי של ירוחם ביצירותיו וכן בדימוי העצמי והתקשורתי של העיירה. בנוסף, יחד עם צופית גרנט, מנחת תוכנית הטלוויזיה "אבודים", יקיים דרעי מפגש עם עובדות במפעלי תעשייה ביישוב. מאור זגורי, יוצר הסדרה "זגורי אימפריה" ישוחח בפסטיבל עם בני נוער על יצירה, השראה ושינוי.

לצד אלה יוקרן סרטי תעודה מהארץ ומהעולם, וביניהם "בריונות" (2011) עטור הפרסים העוסק באלימות בבתי ספר בארה"ב; "שוגר מן" (שוודיה־בריטניה 2012) זוכה האוסקר, המספר על החיפוש אחר מוזיקאי אמריקאי שנעלם מן התודעה הציבורית ונהפך לכוכב ענק בדרום אפריקה; ו"תקופת מבחן" הישראלי של אביגיל שפרבר, זוכה פרס הסרט הטוב בדוקאביב האחרון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ