הבמאי הבריטי פיטר גרינאוויי יהיה אורח כבוד בפסטיבל הסרטים חיפה

גרינאוויי יציג את סרטו החדש "גולציוס ואנסמבל השקנאי" וכן יקיים מפגש שבו יציג מקבץ של כ-35 מסרטיו הקצרים שהופקו לאורך ארבעה עשורים וישוחח על פורמט הסרט הקצר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הבמאי הבריטי פיטר גרינאוויי ("כתוב בעור", "חוזה השרטט") יבוא החודש לישראל כאורח כבוד של פסטיבל הסרטים חיפה. בפסטיבל, שייפתח ב–19 בחודש, יציג גרינאוויי את סרטו החדש "גולציוס ואנסמבל השקנאי", המבוסס על סיפור חייו של הצייר ההולנדי בן המאה ה 16 הנדריק גולציוס, וכן יקיים מפגש שבו יציג מקבץ של כ-35 מסרטיו הקצרים שהופקו לאורך ארבעה עשורים וישוחח על פורמט הסרט הקצר ותהליך היצירה.

אורחים נוספים שיבואו לפסטיבל הם השחקנית והבמאית האיטלקייה ולריה גולינו ("איש הגשם", "פרִידה"), שתציג את סרטה הראשון באורך מלא כבמאית, "דבש" ("Miele”), שזכה בציון לשבח במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן האחרון; והבמאי התיעודי הצרפתי־יהודי מרסל אופולס ("מלון טרמינוס"), שיגיע עם סרטו האוטוביוגרפי החדש "הנוסע" ("Ain't Misbehaving").

מתוך "גולוציוס ואנסמבל השקנאי", סרטו החדש של פיטר גרינאוויי

כן יתארחו בחיפה השנה צלם הקולנוע הוותיק ריקרדו ארונוביץ ("הנשף"), שיציג עותק דיגיטלי מחודש של סרטו של אלן רנה "פרובידנס" אותו צילם, וינחה כיתת אמן בשיתוף עם איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל (אק"ט); והבמאי העירקי־כורדי המתגורר בצרפת היינר סאלים ("if you die,I'll kill you", "וודקה עם לימון"), שיציג את סרטו האחרון "קנטינה מתוקה שלי" ("My sweet pepper land") שהוקרן במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן האחרון.

פיטר גרינאוויי. ישוחח על פורמט הסרט הקצר

כמו כן, משלחת של 10 במאים, מפיקים, מנהלי פסטיבלים ומפיצים מטורקיה תבוא לפסטיבל ותשתתף בין היתר בפורום הפיצ'ינג הבינלאומי, לבחינת אפשרויות הפקה משותפות עם יוצרים ישראליים. מתוך 82 פרויקטים קולנועיים שהוגשו השנה לאירוע הפיצ'ינג נבחרו 14 סרטים הנמצאים בשלב גיוס הכספים ויוצגו לפני הקהל בחיפה. בין היתר יוצגו בפורום הפרויקטים החדשים של דוד וולך ("חופשת קיץ"), יונתן גורפינקל ורונה סגל ("שש פעמים"), נפתלי אלתר (שכתב עם אסי דיין את "גבעת חלפון אינה עונה", "חגיגה לעיניים" ו"מלך ליום אחד"), ג'אד נאמן ("מסע אלונקות"), ערן ריקליס ("הכלה הסורית"), יבגני רומן ("איגור ומסע העגורים"), עמית ליאור ונועם משולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ