ניר ברגמן ודנה אידיסיס, אסתי אלמו ואלעד וקסלר זכו במענקי עידוד הפקה בכנס הפיצ'ינג בחיפה

במענקים נוספים זכו הסרטים "ברש" של מיכל ויניק ו"יוליה" של נפתלי גליקסברג

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

שני סרטים זכו הערב בפרסי עידוד הפקה בכנס הפיצ'ינג של פורום השיווק הבינלאומי "הסיפור שלנו", שהתקיים בפסטיבל הסרטים חיפה: "אב ובנו", סרטם של ניר ברגמן ודנה אידיסיס (ספירו הפקות), זכה במענק עידוד הפקה של קרן מק ור, ו"ייסורי וורקו הצעיר" של אסתי אלמו וקסלר ואלעד וקסלר (אביינש הפקות) זכה במענק עידוד הפקה של קרן הקולנוע. כל אחד מהמענקים הללו הוא בסך 10,000 שקל.

ועדות השופטים, שהורכבו ממפיקים ומפיצים בינלאומיים, העניקו ציונים לשבח לשני פרויקטים קולנועיים שהשתתפו בכנס: "הד" של עמיקם קובנר ואסף שניר (סרג' היפה הפקות) ו"מועדון הלבבות השבורים" של גלעד אמיליו שנקר (טרנספאקס הפקות). ציון לשבח נוסף הוענק לסרטה של גן דה לנגה, "יאגה היא מכשפה" (גרין הפקות), על הדרך שבה הציגה את הפרויקט בפורום. מענק בסך 2,000 יורו מטעם המכון הפולני לקולנוע הוענק לסרט "מה קרה בפולין" של אסף מכנס (נורמה הפקות).

אסתי אלמו וקסלר ואלעד וקסלרצילום: ראובן כהן

לצד הפיצ'ינג לסרטים שעדיין לא צולמו, התקיימה בכנס גם תחרות עבודה בתהליך, שבה יוצרים של סרטים שכבר צולמו ונמצאים בשלבי עבודה מתקדמים מציגים עותק עבודה (ראף קאט) של הסרט שלהם. בתחרות זו השתתפו השנה ארבעה פרויקטים, והפרס - מענק סינמרקט לשירותי מעבדה דיגיטלית עד 20 אלף יורו - הוענק ל"ברש", סרטה של מיכל ויניק (למה הפקות).

מענק מיזם חיפה-ארצות הברית לפיתוח תסריט (עד 25 אלף דולר) בחסות סטיבן גרינוולד הוענק ל"יוליה", סרטו של נפתלי גליקסברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ