הבמאי הרוסי אנדריי זבייגינצב יהיה בין אורחי פסטיבל חיפה

זבייגינצב ישתתף בהקרנת בכורה של סרטו החדש "לוויתן" שזכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל קאן האחרון. עוד יגיע לחיפה הבמאי האיטלקי סאבריו קוסטנזו שביים בין היתר את הסרט "בודד", בכיכובו של מוחמד בכרי, ואת הגרסה האיטלקית של "בטיפול"

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הבמאי הרוסי אנדריי זבייגינצב, שביים בין היתר את הסרטים "השיבה" ו"הגירוש" יבוא בסוכות לישראל כאורח פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-30 חיפה, וישתתף בהקרנת בכורה של סרטו החדש "לוויתן" שזכה בפרס התסריט הטוב ביותר בפסטיבל קאן האחרון. כך עולה מרשימת האורחים שפירסמה היום הנהלת הפסטיבל החיפאי. לכבוד ביקורו של זבייגינצב יקרין הפסטיבל, שייפתח ב–9 באוקטובר, את כל סרטיו של הבמאי.

זבייגינצב נחשב לאחד הבמאים המובילים בקולנוע העולמי וסרטיו עטורי הפרסים מוקרנים בפסטיבלים החשובים. את סרטו הארוך הראשון, "השיבה", שעסק ביחסי אבות ובנים, ביים ב–2003. הסרט זכה בפרס הגדול של פסטיבל ונציה וכן בפרס לקולנוען המבטיח ("אריה העתיד"). סרטו השני, "הגירוש" (2007), זיכה את קונסטנטין לברוננקו בפרס השחקן המצטיין בפסטיבל קאן , ואילו "ילנה" (2011) זכה בפרס מיוחד של חבר השופטים בקאן. סרטו החדש, "לוויתן", הוקרן בבכורה בפסטיבל קאן האחרון וזכה כאמור בפרס התסריט. הסרט הוא דרמה חברתית העוסקת בשחיתות הכלכלית והמוסרית ברוסיה של ימינו.

אנדריי זבייגינצב . ישתתף בהקרנהצילום: אנה מטבייבה

עוד יגיע לחיפה הבמאי האיטלקי סאבריו קוסטנזו שביים בין היתר את הסרט "בודד" (2004), בכיכובו של מוחמד בכרי, ואת הגרסה האיטלקית של "בטיפול". יחד עם השחקנית אלבה רורוואכר הוא ילווה את הקרנת סרטו החדש "לבבות רעבים" בכיכובה, המבוסס על ספר של מרקו פרנזוסו. בפסטיבל ונציה האחרון זיכה הסרט את רורוואכר ואת אדם דרייבר בפרסי השחקנים המצטיינים.

הבמאי הצ'כי ויקטור טאוס ילווה בחיפה את הקרנת סרטו החדש "ליצנים", והבמאית והאנימטורית האסטונית סיגנה באומן תציג את סרטה הארוך הראשון "אבנים בכיסים שלי", המשלב סטופ־מושן עם ציור ביד ומתאר את מחלת הנפש והדיכאון של הנשים במשפחתה. שני הסרטים הוצגו בפסטיבל קרלובי וארי האחרון. הבימאית האיראנית ספידה פארסי תציג את סרטה "ורד אדום" שהוקרן בבכורה בפסטיבל טורונטו. ואילו הבמאי הגיאורגי לבאן קוגויאשווילי יציג את סרטו "פגישה עיוורת".

הבמאי הצרפתי מארק פיטוסי יציג את סרטו החדש "פזמון פריסאי", בכיכובה של איזבל הופר, ולצדו יגיעו גם שתי במאיות ישראליות המתגוררות בצרפת: שירל אמיתי תלווה את הקרנת סרטה הארוך הראשון "עתלית" קו־פרודקציה צרפתית ישראלית שבה מככבים בין היתר ג'רלדין נקש, מכרם חורי ויעל אבקסיס, ואילו הבמאית תמרה ארדה תציג את סרטה התיעודי "זו הארץ שלי", שהוקרן בבכורה בטורונטו ובוחן כיצד מערכות החינוך הישראלית והפלסטינית מלמדות את ההיסטוריה של שני הלאומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ