הושחתו כרזות של פסטיבל הסרטים בי-ם שעליהם איור אשה

בשלטים שנתלו ברחבי העיר מופיע איור של אשה רוכבת על אופניים לבושה בשמלה. פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-29 ייפתח בשבוע הבא

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

שלטי חוצות שנתלו ברחבי ירושלים לקראת פתיחתו של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בעיר בשבוע הבא, הושחתו בסוף השבוע על ידי אלמונים. בשלטים שהושחתו מופיע איור של אשה רוכבת על אופניים, לבושה שמלה ואוחזת בצרור בלונים. האלמונים שהשחיתו את השלטים כיסו בצבע לבן את דמותה של האשה או קרעו את השלטים במרכזם.

המנהלת החדשה של הסינמטק והפסטיבל, אליסיה וסטון, שנכנסה לתפקידה רק בשבוע שעבר, הביעה אתמול צער על השחתת השלטים. "זה העציב אותי מאוד. אני מאמינה בדיאלוג, ואני מאמינה שמה שאנחנו עושים זה דבר חשוב. מעשה כזה לא יגרום לי בשום אופן לסגת ממה שאנחנו עושים כאן". לדברי וסטון, "שום דבר בכרזות של הפסטיבל אינו מעליב. חבל שמישהו החליט להשחית אותן כך, אבל המעשה רק מדגיש את ה חשיבות של מה שאנחנו עושים, ומאתגר את היכולת שלנו להגיע לדיאלוג בין הצדדים".

וסטון הוסיפה: "בלימודי היהדות שלי אהבתי במיוחד את העובדה, שההנחיה איננה מנוסחת ‘מה שטוב לי טוב לכולם' - אלא בדיוק ההפך מזה: ‘מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך', כלומר, אל תעשה לאחרים את מה שלא תרצה שיעשו לך. זו אמירה של ‘חיה ותן לחיות', וזוהי העמדה היהודית, המתבססת על הציווי לכבד את הזולת".

אחת הכרזות שהושחתו

עד לפני שבועות ספורים שימשה וסטון בתפקיד בכיר במכון סאנדנס האמריקאי, המוכר בעיקר בזכות פסטיבל הסרטים העצמאיים המפורסם שהוא מקיים מדי שנה ביוטה. וסטון שימשה, בין השאר, כראש המחלקה הבינלאומית של תוכנית הפיצ'רים במכון, ובמסגרת תפקידה זה היתה מעורבת בבחירת קולנוענים מרחבי העולם שהוזמנו להשתתף במעבדות ובסדנאות שעורך המכון, ובליווי היוצרים הללו לאורך העבודה על סרטיהם. כמו כן, היתה אחראית מטעם סאנדנס על הקמת מעבדות דומות ליוצרי קולנוע במדינות שונות.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-29 ירושלים ייפתח ביום חמישי בשבוע הבא, ויימשך עשרה ימים. טקס הפתיחה יתקיים כרגיל בבריכת הסולטן בעיר, וילווה בהקרנת סרטו החדש של וודי אלן, "לרומא באהבה". הפסטיבל יימשך עד 14 ביולי, ובמרכזו יעמדו כבכל שנה שתי התחרויות המרכזיות: תחרות סרטי העלילה הישראליים, שבה ישתתפו הפעם תשעה סרטים, ותחרות סרטי התעודה הישראליים, שבה יתמודדו עשרה.

כרזת הפסטיבל המקורית - לחצו להגדלה

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "העירייה מגנה כל מעשה של ונדליזם או השחתה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ