נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

פסטיבל הקולנוע ה-29 בירושלים נפתח היום (חמישי) בבריכת הסולטן בעיר. בשונה מבשנים קודמות, הפעם היה הטקס קצר, צנוע וללא אורחים זוהרים מחו"ל. מייסדת הסינמטק הירושלמי והפסטיבל, ליה ואן ליר, הזמינה אל הבמה את אליסיה ווסטון, המנהלת החדשה של הסינמטק הירושלמי ופסטיבל הסרטים, שנכנסה לתפקידה לפני פחות מחודש. “אני מעבירה את הדגל אלייך", אמרה ון ליר.

ווסטון, בכירה לשעבר במכון סאנדנס האמריקאי, אמרה כי במשך שנים עקבה מקרוב, אם כי ממרחק של אלפי קילומטרים מכאן, אחרי מה שקורה בקולנוע הישראלי ובסינמטק ירושלים. "היתה לי הזכות להיות מעורבת בעשייה של סרטים ישראלים רבים, ולכן אני שותפה לגאווה על כך שהקולנוע ישראלי עומד כיום כתף לכתף עם התוצרת הקולנועית הטובה בעולם. אני בטוחה שקולנעיים מקומיים לא ינוחו על זרי הדפנה אלא ימשיכו ליצור. לרבים מהם הפסטיבל הזה מסמל את הפעם הראשונה שבה יוצג סרטם לפני קהל. לאחרים זו הפעם הראשנה שסרטן יוצג בישראל . קולנוע הוא מעין ריקוד בחושך שקורה בינינו לבין המסך. אני מקווה לראות אתכם רוקדים איתנו בעשרת הימים הבאים".

בתום הטקס הוקרן סרטו החדש של וודי אלן, “לרומא באהבה", בכיכובם של אלן עצמו, אלק בולדווין, ג'סי אייזנברג, אלן פייג', פנלופה קרוז ורוברטו בניני.

פתיחת פסטיבל הקולנוע בירושלים צילום: אמיל סלמן

במסגרת התחרות הישראלית בפסטיבל, יתמודדו השנה על פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר שבעה סרטים : “שארקייה" של עמי לבנה (שכבר הוצג בפסטיבל ברלין), “המשגיחים" של מני יעיש (שהוקרן בפסטיבל קאן), סרטו החדש של דובר קוסאשווילי "רווקה פלוס", סרטו של בני תורתי "בלדה לאביב הבוכה", “רוק בקסבה" של יריב הורביץ, “אליס" של דנה גולדברג ו"חיותה וברל" של עמיר מנור.

שני סרטים נוספים שאמורים היו להתמודד בתחרות, “למלא את החלל" של רמה בורשטיין ו"מנתק המים" של עידן הובל, נמשכו לפני כשבוע מהתחרות בעקבות קבלתם לפסטיבל הסרטים בוונציה, שייפתח בחודש הבא.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ