נירית אנדרמן

"Run", תסריט שכתב פיליפ לקוט מחוף השנהב, זיכה הערב (שבת) את יוצרו בפרס הראשון, בסך 50 אלף דולר, של חממת הקולנוע הבינלאומית ירושלים. הפרס השני, בסך 30 אלף דולר, הוענק לבמאי והתסריטאי הישראלי נדב לפיד (“השוטר"), על תסריטו "הגננת".

צוות השופטים של התחרות בחרו להעניק ציון לשבח ליוצרת הישראלית מיכל ויניק, על תסריטה "ברש". ואילו פרס לתסריט מצטיין שעלילתו מתרחשת בירושלים, בסך 25 אלף דולר, הוענק לבמאי הישראלי חיים אלבום על תסריטו "חרס".

חלוקת הפרסים, שהתקיימה במסגרת פסטיבל ירושלים, נערכה יום לאחר אירוע הפיצ'ינג של חממת הקולנוע. באירוע זה הציגו כל משתתפי החממה את תסריטיהם לפני צוות שופטים בינלאומי. האירוע סיכם את שנת פעילותה הראשונה של החממה לקולנוע, מיסודו של בית הספר הירושלמי לקולנוע סם שפיגל. לחממה זו נבחרו 12 תסריטים בעלי פוטנציאל מצוינות, מהעולם ומישראל, ויוצריהם הוזמנו לעבוד במשך שבעה חודשים על סרטם הראשון או השני באורך מלא. ארבעה עורכי תסריט ליוו את היוצרים בתקופה זו וייעצו להם, במפגשים שהתקיימו בירושלים ובאמצעות האינטרנט.

הזוכה פיליפ לקוטצילום: חן כליפה

"אני מתרגש פעמיים", אמר הזוכה פיליפ לקוט, שזהו סרטו הראשון באורך מלא, עם קבלת הפרס. "פעם אחת כי אני האפריקאי הראשון שנבחר אי פעם להשתתף בחממת קולנוע בינלאומית, ופעם שנייה כי הפרס הזה יעזור לי להביא את סיפורה של חוף השנהב אל מסך הקולנוע הבינלאומי, כמעט לראשונה".

יו"ר חבר השופטים של החממה, אוליבייה פר, מנהל פסטיבל לוקרנו, ציין כי הפרסים הוענקו לתסריטים ובמאים בעלי קול ייחודי ומקורי, בעלי תעוזה אמנותית ואמירה חריפה על מציאות פוליטית וחברתית מורכבת. לדבריו, אלו פרויקטים שחייבים להיעשות ולהגיע לקהלים רבים.

לצדו, כלל חבר השופטים את ג'ורג גולדנשטרן (פסטיבל קאן), ויבקה וינדלוב (מפיקת סרטי לארס פון טרייר), מאריט ואן דן אלשוט (פסטיבל רוטרדם), מייקל ובר (חברת ההפצה הגרמנית Match Factory ), מאיה אמסלם (חברת ההפצה הבינלאומית WestEnd Films) וצביקה קרצנר (ביה"ס סם שפיגל).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ