שירה גפן וקרן ידעיה הציגו פרויקטים חדשים בפני משקיעים בפסטיבל ירושלים

השתיים הציגו את סרטיהן בפני משקיעים מחו"ל לצד יוצרים אחרים באירוע "פיצ'ינג בירושלים", שהתקיים במסגרת הפסטיבל

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אחד עשר סרטים ישראליים חדשים באורך מלא, שאמורים להגיע למסכים תוך שנתיים-שלוש, הוצגו אתמול באירוע "פיצ'ינג בירושלים", שהתקיים במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי. האירוע נועד לסייע ליוצרי קולנוע מקומיים שכבר גייסו לסרטם הבא לפחות שליש מהתקציב הדרוש. כל יוצר הציג את סרטו במשך שבע דקות בפני פאנל של אנשי קולנוע ממדינות שונות, במטרה לעניין משקיעים ביצירת קו-פרודוקציה.

בין הפרויקטים המסקרנים שהוצגו היה "הרחק מהיעדרו", סרטה החדש של קרן ידעיה ("אור", "כלת הים"), שמפיק מרק רוזנבאום. התסריט, המבוסס על ספרה של שז, מספר על זוג שחי בדירה צנועה: אב בן 60 ובתו בת ה-22, שאותה הוא אונס מאז היתה ילדה. חיי השגרה הביתיים מצליחים כמעט לשכנע כי מדובר בחיים רגילים - אבל ברגעים מסוימים צפים מעל פני השטח העיוות, הכאב והמצב הנפשי הקשה של הצעירה. "הטאבו האחרון שנותר בחברה שלנו קשור לדעתי בגילוי עריות", אומרת ידעיה. "הסרט יתמודד עם השאלה איך ייתכן שאשה המגיעה לגיל מבוגר עדיין מקיימת יחסי מין עם אביה. אני אראה שגם אם זה נראה לפעמים כתחום אפור, כי היא כביכול מאוהבת בו, זה עדיין אונס". ידעיה מתכוונת לכלול גם סצינה שתתייחס לאירוע שהסעיר את ישראל, ובו קיימה צעירה יחסי מין עם שורת גברים בחוף הים.

שירה גפן (שיצרה את "מדוזות" יחד עם אתגר קרת), הציגה את סרטה החדש "בורג", שמפיקים דוד מנדיל וקרן מיכאל. העלילה עוקבת אחר שתי נשים, ישראלית ופלסטינית, שנקלעות זו לעולמה של זו. אפרת מאבדת את זיכרונה, ותלונה שהיא מפנה למפעל בעקבות בורג חסר במיטה שקנתה, מובילה לפיטוריה של נאדין, שמתאהבת בגבר המנסה לגייס אותה לפיגוע התאבדות. צירוף מקרים מביא את שתי הגיבורות לאותו מחסום בשטחים, וטעות של חייל שולחת את אפרת למחנה הפליטים ואת נאדין לביתה של אפרת בירושלים.

פרויקטים נוספים שהוצגו: "טזטה - נוסטלגיה" של באזי גטה, המספר על גבר בן 74 שהיגר מאתיופיה לישראל לפני 28 שנה, ולאחר מות אשתו הוא מופתע לגלות שילדיו מעדיפים להתערות בחברה הישראלית ולא לשמור אמונים לתרבות האתיופית; "תוכנית א" של יואב ודורון פז ("פובידיליה") המביא את סיפורה של קבוצת ניצולי השואה בראשותו של אבא קובנר, שהחליטה לנקום בנאצים; ו"טוביאנסקי" של ריקי שלח, המביא את סיפורו האמיתי של חייל שנחקר, נשפט והוצא להורג באשמת בגידה תוך ארבע שעות, כמה שבועות לאחר הכרזת המדינה.

יוצרים נוספים שהציגו את סרטיהם: ארז תדמור ("סיפור גדול") עם סרט המתרחש בנמל אשדוד; בנימין פרידנברג עם סרט על גבר שמחפש אהבה ומאמץ זהויות של אנשים שהוא פוגש; סופי ארטוס עם סרט על צעירים המתמודדים עם אלימות במגדל העמק; יונתן גבע עם סרט המספר על ידידות בין ילד למפלצת; מאיה דרייפוס שסרטה מספר על אשה בשנות ה-30 לחייה החוזרת לגור בבית הוריה; ולי גילת שסרטה מתמקד בנער החולם לשאת על כתפיו את ספר התורה בשמחת תורה. אירוע הפיצ'ינג הוא יוזמה משותפת לפסטיבל הקולנוע ולקרן הקולנוע הישראלי, ונעשה בשיתוף עם קרן יהושע רבינוביץ' והמיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים. הערב יוענקו פרסים לפרויקטים הטובים ביותר שהוצגו בפיצ'ינג, על פי בחירה של צוות שופטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ