הוכרזו הזוכים בתחרות הפיצ'ינג של פסטיבל הקולנוע י-ם

"בורג" של שירה גפן, “הרחק מהיעדרו" של קרן ידעיה ו"קפיצת הדרך" של בנימין פריידנברג זכו בפרס בסך כולל של 20 אלף יורו

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

שלושה סרטים ישראליים הנמצאים בתהליכי עבודה זכו הערב (שני) בפרסים בתחרות הפיצ'ינג שנערכה במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים: “בורג" של שירה גפן, “הרחק מהיעדרו" של קרן ידעיה ו"קפיצת הדרך" של בנימין פריידנברג. השופטים גם ציינו לטובה את סרטה של התסריטאית והבמאית לי גילת, “הקפות". הפרסים שחולקו הם בסך כולל של 20 אלף יורו.

"בורג", בהפקתם של דוד מנדיל וקרן מיכאל, מביא את סיפורן של שתי נשים, האחת ישראלית והשנייה פלסטינית , שנקלעות זו לעולמה של זו. “הרחק מהיעדרו", שמפיק מרק רוזנבאום, מבוסס על הספר באותו שם מאת שז, ומביא את סיפורם של אשה בשנות ה-20 לחייה, המתגוררת עם אביה שאונס אותה מאז ילדותה. ואילו "קפיצת הדרך", שמפיק איתי תמיר, מספר על בחור צעיר המתגורר בירושלים, מכיר נשים וגברים באמצעות שירות היכרויות טלפוני, ובהתבסס על סיפוריהם האישיים ממציא לעצמו זהויות בדויות.

במסגרת אירוע הפיצ'ינג שהתקיים אתמול במשכנות שאננים בירושלים, הוצגו 11 סרטים עלילתיים באורך מלא, הנמצאים עכשיו בשלב גיוס התקציב שלהם. כל הפרויקטים שהשתתפו באירוע גייסו כבר לפחות שליש מתקציבם. לרשותו של כל אחד מצוותי היוצרים הועמדו בפיצ'ינג שבע דקות, שבמהלכן הם נדרשו להציג את עלילת הסרט ואת החזון הקולנועי שיעמוד בבסיסו. הפרזנטציות נערכו בפני קהל ופאנל של שבעה שופטים מחו"ל, ובהם נציגים של גופי שידור, חברות הפקה וקרנות קולנוע ממדינות שונות. לאחר מכן קיימו היוצרים שיחות אישיות עם חברי הפאנל.

האירוע "פיצ'ינג בירושלים" מתקיים זו השנה השביעית במסגרת פסטיבל הסרטים, ונועד לסייע ליוצרי קולנוע מקומיים לגייס שותפים בינלאומיים ומשקיעים זרים לסרטיהם, וכך להפוך סרטים ישראליים לקו-פרודוקציות בינלאומיות. האירוע הוא יוזמה משותפת לפסטיבל הקולנוע ולקרן הקולנוע הישראלי, ונעשה בשיתוף עם קרן יהושע רבינוביץ' והמיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים.


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ