נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הגר בן אשר, אבישי סיון ואפרת כורם הם שלושת היוצרים שזכו הערב בפרסים כספיים בתחרות הפיצ'פוינט של פסטיבל ירושלים. בטקס הענקת הפרסים של האירוע, הנערך בשיתוף קרן הקולנוע הישראלי, העניק חבר השופטים הבינלאומי של הפיצ'פוינט גם ציון לשבח לפרויקט הקולנוע של עמיחי גרינברג, "העדות". הפרסים חולקו יום לאחר שעשרת משתתפי הפיצ'פוינט הציגו את הפרויקטים הקולנועים שלהם לפני צוות שופטים בינלאומי.

"בן זקן", התסריט של אפרת כורם בהפקת "לילה סרטים", זכה בפרס בסך 40 אלף שקל מתנת קרן ון ליר. הסרט מספר על שלומי, אב חד הורי לרוחי בת העשר, הנאלץ לגדלה לבדו ומתקשה לתמרן בין ציפיותיו של אחיו בעבודה שסידר לו, לבין אמו שלא רואה בעין יפה את קרבתו לבתו, ולבין קשייה של בתו בבית הספר.

הגר בן אשר. זכתה על סרטה "הפורצת"צילום: מיכל פתאל
אבישי סיון. זכה על סרטו "תיקון"צילום: טלי שני

לאחר שאמו ואחיו חוברים נגדו ו"מלשינים" לרשויות הרווחה, הוא מחליט בלב כבד לשלוח את רוחי לבית ילדים בשדרות.

"הפורצת" של בן אשר, בהפקת "קבוצת קולנוע", זכה בפרס בסך 6,000 יורו מתנת הערוץ הצרפתי ארטה. הסרט מספר על צעירה החיה בערד, עובדת בים המלח, ובאחד הימים מגלה שאמה עזבה את הבית. זמן קצר לאחר מכן, בעקבות פריצה אלימה וקשה, היא עצמה הופכת לפורצת ומתחילה לגנוב רכוש, חפצים וזהויות של אנשים אחרים.

"תיקון" של אבישי סיון, בהפקת "פלן בי הפקות", זכה בפרס בסך 7,000 יורו מתנת קרן CNC הצרפתית. הסרט מספר על אברך ממאה שערים הנחשב לעילוי בתורה, וכולו רעב אמיתי לאמונה ולידע. לילה אחד, כשהוא חוזר מהישיבה תשוש ורעב, הוא נכנס להתקלח, מתמוטט ומת. צוות החייאה קובע את מותו, אך אביו לא מוותר וממשיך באובססיביות בניסיונות ההחיאה, עד שמנחם חוזר לחיים. אך כעת, מנחם מתקשה להתרכז בלימודיו, יוצא לגיחות תכופות לתל אביב וחש צורך לספק את גופו.

"עדות" של עמיחי גרינברג ובהפקת ע' הפקות, מספר על יהודי מאמין בן 42 וחוקר שואה. במסגרת פולמוס מול מכחישי שואה הוא נתקל בעדות המטילה ספק ביהדותה של אמו, נשאב למחקר אובססיבי של סיפור חייה, והדבר המערער את אמונתו הדתית, את זהותו, את עבודתו וגם את יחסיו עם אשתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ