בגלל המצב: הבמאי האוסטרי אולריך זיידל ביטל את ביקורו בפסטיבל הקולנוע ירושלים

זיידל, אחד המוזמנים המרכזיים לפסטיבל, היה אמור להגיע עם השחקנית מריה הופשטטר לכבוד הקרנת שניים מסרטיו המוקדמים שבהם כיכבה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הבמאי האוסטרי אולריך זיידל, שאמור היה להיות אחד האורחים המרכזיים של פסטיבל הקולנוע ירושלים, ביטל אתמול בבוקר (שישי) את ביקורו בישראל בגלל המצב הביטחוני. לדברי מארגני הפסטיבל, זיידל אמר כי ההחלטה לבטל את הביקור אינה קלה עבורו, אך הוא קיבל אותה בשל ההסלמה באזור, והוסיף כי הוא מקווה שיזדמן לו להתארח בפסיטבל ירושלים בעתיד.

זיידל , בן 61, הוא במאי ותסריטאי אוסטרי מוערך שביים בין היתר את הסרט "ייבוא/ ייצוא" (2007) ובשנים האחרונות את טרילוגיית "גן עדן" – שלושה סרטים עלילתיים העוסקים בשלוש נשים, והופקו במשך ארבע שנים: "גן עדן — אהבה" ו"גן עדן — אמונה" (שזכה בפרס מיוחד של חבר השופטים בפסטיבל ונציה) שיצאו ב–2012 ו"גן עדן – תקווה" שיצא שנה לאחר מכן.

מתוך "גן עדן - תקווה" אחד מטרילוגיית הסרטים של זיידל

זיידל אמור היה להגיע לפסטיבל הירושלמי עם השחקנית מריה הופשטטר לכבוד הקרנת שניים מסרטיו המוקדמים שבהם כיכבה: "ימי שרב" (זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה 2001), ו"יבוא/יצוא" (2007). השניים אמורים היו לקיים במסגרת הפסטיבל כיתת אמן משותפת. גם הופשטטר ביטלה את ביקורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ