נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

האירוע החגיגי של פסטיבל הקולנוע ירושלים, שאמור היה להתקיים בבריכת הסולטן ביום חמישי הקרוב, לאחר ביטולו של טקס הפתיחה בשבוע שעבר, לא יתקיים במתכונתו המתוכננת. במקום זאת, עקב המצב הביטחוני, הוחלט בהנהלת הפסטיבל לקיים את הקרנת הבכורה העולמית של "ערבים רוקדים", סרטו של ערן ריקליס לפי תסריט של סייד קשוע, בסינמטק הירושלמי ביום חמישי בערב, ואילו טקס חלוקת הפרסים של הפסטיבל נדחה ויתקיים במוצאי שבת, בגינת הסינמטק. כך הודיעה היום הנהלת הפסטיבל.

בשבוע שעבר הוחלט על דחיית טקס הפתיחה של פסטיבל הסרטים, המתקיים מדי שנה בבריכת הסולטן ובסיומו מוקרן סרט הפתיחה של הפסטיבל, עקב המצב הביטחוני והוראות פיקוד העורף. הנהלת הפסטיבל הודיעה כי תדחה את קיומו בשבוע, ליום חמישי הקרוב. ואולם היום החליטו ראשי הפסטיבל לבטל את האירע בבריכת הסולטן "בשל ההסלמה הביטחונית ועל פי הנחיות פיקוד העורף".

ערן ריקליס. הקרנה חגיגיתצילום: AP

ההקרנה של "ערבים רוקדים" תתקיים ביום חמישי ב–20:00 באולם 1 של הסינמטק, בנוכחות הבמאי ערן ריקליס והשחקנים :תאופיק ברהום, יעל אבקסיס, מיכאל מושונוב, עלי סולימאן, דניאל קיציס, מרלן בז'ולי ונורמן עיסא. אות הכבוד לשחקן מכרם חורי, שאמור היה להינתן לו בטקס הפתיחה של הפסטיבל, יוענק לו לפני הקרנת הסרט.

קשוע כתב את התסריט של "ערבים רוקדים" בהתבסס על ספריו רבי־המכר "ערבים רוקדים" ו"גוף שני יחיד", האוטוביוגרפיים בחלקם. גיבור הסרט הוא איאד, ילד שגדל בכפר טירה ונשלח על ידי הוריו ללמוד בפנימייה יהודית יוקרתית בירושלים. שם הוא חש עצמו זר ומנוכר, מתקשה להתקבל כשווה בין שווים בקרב חבריו לספסל הלימודים, וצריך להיאבק כדי להוכיח את עצמו ולפלס את דרכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ