17 פרויקטים קולנועיים ישראליים חדשים יוצגו בפסטיבל הקולנוע

באירוע הפיצ'ינג של חממת סם שפיגל יוצגו שישה סרטים ישראליים בשלבי עבודה, ביניהם סרטם של מיכל ברזיס ועודד בן נון שיציגו את "איה", פיתוח של סרטים הקצר שהיה מועמד לאוסקר ב–2015

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

17 פרויקטים קולנועיים ישראליים חדשים הנמצאים בעבודה, יוצגו השנה בפסטיבל הקולנוע ירושלים בשני אירועי פיצ'ינג, לפני קהל של מפיקים, מנהלי קרנות ומפיצים מרחבי העולם, במטרה למצוא משקיעים נוספים לסרטים. 11 מהפרויקטים, וביניהם סרטים חדשים של עודד דוידוף, דני רוזנברג והצלם בועז יהונתן יעקב, יוצגו באירוע "פיצ'פוינט", ושישה פרויקטים נוספים יוצגו באירוע הפיצ'ינג של חממת סם שפיגל, שם יוצגו בין היתר סרטיהם החדשים של מיכל ברזיס ועודד בן נון, עידן הובל ושלום הגר.

אירוע ה"פיצ'פוינט" החוגג השנה עשור יתקיים ב–13 ביולי במשכנות שאננים. משתתפיו צריכים להוכיח כי הם מצויים בתהליכי הפקה של סרט עלילתי באורך מלא, וכי ברשותם דראפט ראשון מלא של התסריט וכשליש מתקציב ההפקה. 11 הפרויקטים שיוצגו באירוע: "נולדתי בירושלים ואני עדיין חי" בבימוי יוסי עטיה, "הרפתקה בשחקים" בבימוי ליאור חפץ, "live from Jerusalem" בבימוי עודד דוידוף, "לא פה ולא שם" בבימוי מייסלון חמוד, "הייאוש והתקווה" של הבמאי שחר רוזן, "הבשורה ע"פ אבא שלי" של הבמאי דני רוזנברג, "הבלתי רשמיים" בבימוי אלירן מלכא, "קיץ" של הבמאי יונה רוזנקאיר, "אין עתיד" של הבמאי רומן שומנוב, "גאולה" של הבמאי בועז יעקב יהונתן ו"אנשי הברזל" של הבמאי יוסי ארצי.

אירוע הפיצ'ינג של חממת סם שפיגל יתקיים במשכנות שאננים ב–10 ביולי, ובו יוצגו פרויקטים של שישה ישראלים וחמישה יוצרים זרים — כולם עבדו על תסריטיהם במסגרת החממה במשך שבעה חודשים. המשתתפים הישראלים שיציגו את סרטיהם בפיצ'ינג הם: מיכל ברזיס ועודד בן נון שיציגו את "איה" — פיתוח של סרטם הקצר "איה" שהיה מועמד לאוסקר ב–2015, עידן הובל ("מנתק המים") יציג את סרטו "אור גדול מאוד", אורן אדף את "דרווין" , איתמר אלקלעי את "חדר חושך", שלום הגר את "צוציק" וקרן בן רפאל את "אין בתולות בקריות". 11 משתתפי הפיצ'ינג יתחרו על פרס בסך 70 אלף דולר.

יוצרי סרט "איה" מיכל ברזיס ועודד בן נון צילום: יוסי צבקר

באירוע הפיצ'ינג של סם שפיגל יתארח השנה הבמאי לזלו נמש, זוכה ה"גרנד פרי" בפסטיבל קאן האחרון על סרטו "הבן של שאול' — סרט שהוא פיתח במחזור 2013 של החממה הירושלמית. נמש יכהן בחבר השופטים הבינלאומי של הפיצ'ינג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ