הסרט "למה עזבתני" פרש מהתחרות בפסטיבל הקולנוע ירושלים

יוצרי הסרט בחרו שלא לקחת חלק בתחרות על מנת לשמור את הקרנת הבכורה למקרה שיתקבל לפסטיבל בינלאומי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פתיחת פסטיבל הקולנוע ירושליםצילום: אמיל סלמן

"למה עזבתני", סרט הביכורים של הבמאית והתסריטאית הדר מורג, פרש מהתחרות הישראלית לסרטים עלילתיים בפסטיבל הקולנוע ירושלים. יוצרי הסרט החליטו שלא להשתתף בתחרות כדי לשמור את הקרנת הבכורה של הסרט למקרה שהוא יתקבל לפסטיבל בינלאומי חשוב. פסטיבלים בינלאומיים גדולים, דוגמת אלה של ונציה וקאן, מתנים לא פעם קבלה של סרטים לתחרויות בכך שהקרנת הבכורה הבינלאומית שלהם תתקיים במסגרתם.

על פי התקציר הרשמי, הסרט, שמורג כתבה וביימה, מספר על נער דחוי משולי החברה, המגלה גבר זר ומנוכר, פרש בודד החולש על סמטאותיה של עיר מטונפת. בדבקות עיקשת מכניס עצמו הנער תחת כנפיו. בתוך מאבקם של השניים לשליטה עצמית, ניסיונותיהם לריסון עצמי יוצאים מכלל משליטה. את הסרט הפיקו "קסיס סרטים" ו"עז פילמס". סרטה הקצר של מורג, "שתיקה", התמודד ב–2008 בתחרות סרטי הסטודנטים סינפונדסיון בפסטיבל קאן.

בכך נותרת תחרות חג'ג' לסרטי העלילה של הפסטיבל עם שישה סרטים: "תיקון" של אבישי סיון ("המשוטט"), "ג'רוזלם" של האחים יואב ודורון פז ("פובידיליה"), "נדיה שם זמני" של טובה אשר, "האיש שבקיר" בבימויו של יבגני רומן, "חתונה מנייר" של ניצן גלעדי וכן "ארץ פצועה", סרטו של ארז תדמור ("זרים", "סיפור גדול"), שהצטרף לתחרות ברגע האחרון. ההכרזה על הסרטים הזוכים תתקיים בטקס שיתקיים בסינמטק ירושלים ביום חמישי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ