טקס הפתיחה של פסטיבל הקולנוע ירושלים נדחה

במקום לבטל את הטקס כליל, החליטו בהנהלת הפסטיבל לדחות אותו בשבוע ולקיימו ביום חמישי הבא. לפי שעה, יתר אירועי הפסטיבל והקרנות הסרטים יתקיימו כמתוכנן

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

טקס הפתיחה החגיגי של פסטיבל הקולנוע ירושלים, שאמור היה להתקיים מחר בערב בבריכת הסולטן, יידחה בשבוע עקב המצב הביטחוני ובהתאם להנחיות פיקוד העורף. במקום לבטל את הטקס כליל, החליטו בהנהלת הפסטיבל לדחות אותו בשבוע ולקיימו ביום חמישי בשבוע הבא (17.7). נכון לעכשיו, יתר אירועי הפסטיבל והקרנות הסרטים יתקיימו כמתוכנן. ראשי הפסטיבל מקיימים ביומיים האחרונים שיחות טלפוניות עם אורחים מחו"ל שאמורים להגיע לפסטיבל, בניסיון להרגיע אותם ולמנוע מהם לבטל את ביקורם פה.

"מדובר בהוראה של פיקוד העורף, זה לא נתון לשיקול דעתנו", אמרה הבוקר מנכ"לית הסינמטק והפסטיבל, נעה רגב, ל"הארץ". "לפי הנחיות פיקוד העורף אין אפשרות לקיים אירוע המוני בבריכת הסולטן, מכיוון שאלה מחייבות הימצאותו של מרחב מוגן במרחק של דקה וחצי". הופעה של ברי סחרוף שהתקיימה אמש בבריכת הסולטן הופסקה בעיצומה, בעקבות טיל ששוגר לכיוון ירושלים והאזעקה שנשמעה בעיר בעקבות זאת.

טקס הפתיחה של הפסטיבל הירושלמי אמור היה לכלול נאומים חגיגיים של רגב ושל מייסדת הסינמטק והפסטיבל, ליה ון ליר, הענקת אות כבוד לשחקן מכרם חורי, הופעה מוזיקלית של ריף כהן ובסיומו אמורה היתה להיות הקרנת הבכורה של "ערבים רוקדים", סרטו של ערן ריקליס לפי תסריט מאת סייד קשוע (בהחלטה שעוררה הרבה ביקורת, החליטו בשבוע שעבר מפיצי הסרט לדחות את יציאתו של הסרט לבתי הקולנוע בעקבות רציחתם של שלושת הנערים מגוש עציון. עם זאת יוצרי הסרט בחרו שלא לבטל את הקרנתו בטקס הפתיחה של הפסטיבל).

נעה רגב, מנכל"ית פסטיבל הקולנוע בירושליםצילום: אמיל סלמן

במקום לבטל את האירוע, החליטה הנהלת הפסטיבל לדחות אותו ולקיימו ביום חמישי הבא בבריכת הסולטן, בתקווה שעד אז תחול רגיעה במצב הביטחוני. עדיין לא ברור אם טקס חלוקת הפרסים של הפסטיבל, המתוכנן לאותו יום, יאוחד עם האירוע החגיגי הזה, שבהנהלה רואים בו האירוע המרכזי של הפסטיבל.

לדברי רגב, אורחים בודדים בלבד הודיעו עד כה על ביטול בואם לפסטיבל. "אין מדובר באורחים המפורסמים, אלא באנשי תעשייה מחו"ל שאמורים היו להגיע", היא מציינת. לדבריה, ביומיים האחרונים היא והצוות שעובד איתה מנהלים שיחות הרגעה טלפוניות עם כל האורחים, כדי להבטיח שאלה לא יבטלו את בואם.

באשר למכירת הכרטיסים לפסטיבל, טוענת רגב כי עד כה לא מורגשת פגיעה בקצב מכירת הכרטיסים. "מכירת הכרטיסים החלה מאוד חזק, ובינתיים לשמחתנו זה עדיין לא נפגע. אין הבדל משמעותי בין מכירת הכרטיסים השנה לבי שנים קודמות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ