נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה–31 נפתח הערב (יום חמישי, 10 ביולי) בסינמטק ירושלים. את טקס הפתיחה החגיגי המסורתי בבריכת הסולטן החליפה קבלת פנים צנועה למוזמנים שנערכה בגינת הסינמטק, ובה השתתפו כ–250 אנשי תעשיית הקולנוע מהארץ ושורה של אורחים מחו"ל, בראשות המחזאי והבמאי האמריקאי דייוויד מאמט ("הבלתי משוחדים") והשחקנית הגרמנייה מרטינה גדק ("חיים של אחרים").

אתמול הודיעה הנהלת הפסטיבל על דחייתו בשבוע של הטקס החגיגי שאמור היה להיערך בבריכת הסולטן, לצד הקרנת הסרט "ערבים רוקדים", ולתת את האות לפתיחת הפסטיבל. ההחלטה על הדחייה התקבלה בגלל המצב הביטחוני ובהתאם להנחיות פיקוד העורף, והקרנת הסרט, שביים ערן ריקליס לפי תסריט של סייד קשוע, וכן יתר תוכנית האירוע, נדחתה ליום חמישי הבא.

צופים ביומו הראשון של פטסטיבל הקולנוע בירושליםצילום: אמיל סלמן

בקבלת הפנים שנערכה הערב הודתה המנכ"לית החדשה של הסינמטק והפסטיבל, נעה רגב, לכל האורחים שהגיעו לירושלים על אף הימים הלא פשוטים. שעתיים בלבד לפני כן נשמעה בירושלים אזעקה ויורטו שתי רקטות שנורו לעבר העיר. בימים האחרונים ניהלו אנשי הפסטיבל שיחות עם עשרות האורחים מחו"ל שצפויים לפקוד את הפסטיבל וניסו להרגיעם ולשכנעם להגיע למרות המצב הביטחוני המעורער.

פסטיבל הקולנוע יימשך עד 20 ביולי ויוקרנו בו כ–200 סרטים ממדינות שונות. בתחרות הישראלית העלילתית יתמודדו השנה שבעה סרטים: "הגננת" של נדב לפיד, "בורג" של שירה גפן, "הרחק מהיעדרו" של קרן ידעיה, "בן זקן" של אפרת כורם, "עלים אדומים" של בזי גטה, "גט" של רונית ושלומי אלקבץ ו"פרינסס" של טלי שלום עזר.

ערב הפתיחה של פסטיבל הקולנוע בירושליםצילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ