סרטו של אלירן מלכה, "הבלתי רשמיים", יפתח את פסטיבל ירושלים

סרט הביכורים של אלירן מלכה "הבלתי רשמיים" מבוסס על סיפור הקמתה של מפלגת ש"ס. סרט הנעילה של פסטיבל הקולנוע יהיה "אי הכלבים", סרט האנימציה של הבמאי וס אנדרסון

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבלתי רשמיים
שולי רנד ב"הבלתי רשמיים"צילום: ירון שרף
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"הבלתי רשמיים", סרט הביכורים של הבמאי אלירן מלכה ("שבאבניקים"), יהיה סרט הפתיחה של פסטיבל הקולנוע ה–35 ירושלים. הסרט יוקרן בבכורה מיד אחרי טקס הפתיחה בבריכת הסולטן בירושלים, ב–26 ביולי. הפסטיבל הירושלמי יימשך 11 יום, וסרט הנעילה שלו יהיה "אי הכלבים", סרט האנימציה של הבמאי וס אנדרסון ("משפחת טננבאום", "מלון גרנד בודפשט") שהוקרן בבכורה בפסטיבל ברלין האחרון.

סרטו של מלכה, חוזר לשנות ה–80 ועלילתו מבוססת על סיפור הקמתה של מפלגת ש"ס. על פי תקציר הסרט, העלילה עוקבת אחרי בעל בית דפוס ירושלמי שנדמה לו כי נולד בצד הלא נכון של המתרס ועם שם המשפחה הלא נכון, ובהחלטה של רגע מחליט להקים רשימה מזרחית חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים. בלי אמצעים, בלי קשרים, בלי מושג בפוליטיקה ובלי כסף, אבל עם הרבה זעם, תשוקה וחוש צדק, הוא ושני חברים יוצאים בקמפיין בחירות, שיבדוק כמה מקום יש בפוליטיקה לאדם ישר, פשוט ומלא אמונה.

את הסרט הפיקה חברת "דורי מדיה פארן", ובתפקיד הראשי מופיע השחקן החרדי שולי רנד ("אושפיזין"). "הבלתי רשמיים" לא ישתתף בתחרות הישראלית של הפסטיבל.

"אי הכלבים" של הבמאי האמריקאי וס אנדרסון היה סרט הפתיחה של פסטיבל ברלין האחרון. עלילתו מתרחשת ביפן ועוקבת אחר אחיינו הצעיר של ראש עיר מושחת. כשצו מנהלי מוביל לגירוש כל הכלבים מהעיר לאתר אשפה עזוב, חוטף האחיין מטוס ומגיע לאי הזבל כדי לאתר את כלבו האהוב. משם, יחד עם להקת כלבים נועזת, הוא יוצא למסע שיכריע את גורל האזור כולו. זה סרט האנימציה השני של אנדרסון. הקודם היה "מר שועל המהולל" (2009).

יותר מ–180 סרטים מ–60 מדינות יוקרנו השנה בפסטיבל הירושלמי. עדיין לא פורסמו שמות הסרטים שיתמודדו בתחרויות הישראליות השונות בפסטיבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ