מג'יק מייק XXL: חשפנים מרוגשים, מסרים מטופשים

בדומה למופע חשפנות, גם סרט ההמשך ללהיט מ-2012 מעניק באופן מלאכותי ריגושים מנצנצים אך רגעיים בלבד. מזל שיש בו את צ'אנינג טאטום

אורון שמיר, עכבר העיר | צילום: יח"צ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר | צילום: יח"צ

כמו חשפן שיעשה הכל בשביל עוד כמה שטרות מרשרשים, כך חוזרים גיבורי הסרט ״״ אל המסך להמשכון של הלהיט הקומי-פרובוקטיבי מ-2012. כלומר, לא כולם. (״רחוב ג׳אמפ 22״, ״פוקס-קצ׳ר״) בהחלט כאן במלוא , גם הפעם כמפיק ובשלב מסויים גם עם קרדיט על התסריט, יחד עם ריד קרוליין שכתב גם את הסרט הקודם. הבמאי של הסרט הראשון, סטיבן סודרברג, משמש לראשונה בקריירה שלו כצלם ועורך לסרט שלא ביים בעצמו, תחת השמות הבדויים הקבועים שלו פיטר אנדרוס ומרי-אן ברנרד. סודרברג דחף אל כס הבימוי את העוזר הוותיק והקבוע שלו, גרגורי ג׳ייקובס, שהיה יד ימינו לאורך רוב הקריירה (מסדרת סרטי ״אושן״ ועד ״תופעות לוואי״ ו״חיי על ליברצ׳ה״). שני הנעדרים הבולטים בגזרת השחקנים הם אלכס פטיפר, שהסתכסך עם טאטום בסרט הראשון ולא נשכר לעבודה בזה הנוכחי, ומת'יו מקונוהי, שדרישות השכר שלו קפצו מאז זכה באוסקר על תפקידו ב״מועדון הלקוחות של דאלאס״. אגב, באופן אירוני, שמה של הדמות אותה גילם מקונוהי ב״מג׳יק מייק״ הבכור היה דאלאס, וחכו תראו איך סוגרים איתו החברים חשבון בנוגע לסיבה בגינה אינו נמצא עימם בדרך להופעה אחרונה בהחלט של ריקודים אקזוטיים בפני נשים צמאות לבידור שרירי.

» – כל הפרטים

עלילת הסרט מתרחשת שלוש שנים לאחר מאורעות קודמו, כשמייק (טאטום) מנהל חברה קטנה לייצור והרכבת ריהוט הרחק מאור הזרקורים. עבר זמן רב מאז ימי החשפנות שלו, וחייו נמצאים במקום שונה לגמרי עכשיו, אבל הגוף פשוט מתגעגע להתנועע. לכן הוא מחליט להיענות להצעת חבריו משכבר הימים ולצאת עימם למסע אל עבר כנס החשפנים השנתי, כי כנראה שזה משהו אמיתי. הדרך נותנת לו זמן להתעדכן לא רק בסיבה בגללה נעלם דאלאס, אלא בעיקר במה שקורה נכון לכרגע עם ארבעה מהחשפנים שהוצגו בסרט הקודם - ריצ׳י (), קן (מאט בומר), טיטו (אדם רודריגז), וטרזן (קווין נאש). מטענים מהעבר צפים ועולים כשהגברברים מספרים על חלומותיהם לפרוש מעסקי הריקוד האקזוטי בכדי להגשים חלומות ישנים, כאלה שאינם כוללים עינטוז בחוטיני מול בחורות מריירות. אבל כולם מתאגדים נוכח הקשיים שמערים עליהם המסע בדרכם להופעה האחרונה בהחלט של המלכים לשעבר מטמפה, שם הבמה שלהם.בידור שרירי. מג'יק מייק 2

״מג׳יק מייק 2״ הוא סרט שמתחיל המון דברים ולא מסיים אף מהלך. למרות כוריאוגרפיה מושקעת ומרשימה של כל סצנות הריקוד והמופע, מדובר למעשה באוסף של ענטוזים מעורבים בהתערטלות ורמיזות מיניות בוטות, המאוגדים יחדיו בתוך מספר תבניות עלילה מוכרות לעייפה. ראשית זהו סרט מסע עם תחנות רבות לאורך הדרך ויעד אחד ברור בסיום. אך המכשולים שנערמים בדרכם של הגיבורים מרגישים מתוסרטים מדי ומגיעים כמעט תמיד מסיבות חיצוניות. כשהם כן נובעים מהעלילה הדרמטית, למשל כשזה מגיע להתנגשויות רגשיות בין מייק לחבריו שמרגישים נטושים בגללו ובגלל דאלאס, זה אפילו מאולץ יותר. שנית זהו גם סרט המאגד יחדיו חבורה ותיקה לסיבוב אחרון, שבלונה ששימשה את רוב סרטי ״החבובות״ מחד או סרטי פשע שונים מאידך. גם מסגרת זו לא לגמרי מתאימה לסרט ובעצם נכפית עליו, שכן החבורה מתאחדת לאחר מספר סצנות בודדות והדבק המאחד אותם חזק משום מה מכל היגיון או סיבה קונקרטית, מעבר לעובדה שהם באמת אוהבים להתפשט מול נשים ולהיות זה בחברת האחרים.

מתחיל המון דברים ולא מסיים. מג'יק מייקלבסוף יש כאן מספר עלילות משנה רומנטיות לצד פנטזיות על הגשמה עצמית. זהו הנדבך המעניין ביותר בסרט, שאמור להעניק לו עומק מסויים, אך הוא גם הבעייתי ביותר. דמותו של ריצ׳י, לדוגמה, מבקש למצוא לעצמו בת זוג לפי תכונה אחת בלבד - כזו שיכולה להכיל את איבר מינו העצום. טיטו, לעומתו, מבקש להתנסות בעצמאות כלכלית בעזרת עסק של אוטו-גלידה מזן יוגורט פרוביוטי, והיות ויש לו כבר את כלי הרכב לא ממש ברור מה מונע ממנו לעשות זאת. אבל הכי קשים לצפייה הם הרגעים של המתח המיני-רומנטי הכפוי בין מייק וזואי (), צלמת שהחבורה פוגשת במקרה בתחילת המסע ואז שוב במקרה בהמשך הדרך. כאן מוכיח טאטום שהוא באמת קסם, וחוץ מהעובדה שהוא רקדן אלוהי יש לו את היכולת והכריזמה לצאת בראש מורם מכל סיטואציה תסריטאית מביכה. הרד, לעומתו, מצליחה להיות מעצבנת יותר מקירסטן סטיוארט, סוג של הישג, והסצנות בכיכובם דומה לצפייה במלך הכיתה מבזבז נסיונות חיזור על הבחורה הכי פחות מעניינת בבית הספר.

מתח מיני רומנטי כפוי. מג'יק מייק 2למרות זאת, יהיה זה הימור בטוח להגיד כי המימד הרגשי אינו בדיוק המטרה הראשית אותו ביקש ״מג׳יק מייק 2״ לספק, במיוחד כשהוא מהונדס ומוגש כמוצר צריכה אמריקאי לכל דבר ועניין יותר מאשר כסרט קולנוע. כך שבדומה למופע חשפנות, גם הסרט מעניק באופן מלאכותי ריגושים מנצנצים אך רגעיים בלבד, כולל סצנה מוצלחת במיוחד בה מנגניילו, החטוב מכדי להיות אמיתי, מעניק הופעה פרטית לזבנית מלנכולית. אבל הצטברות הריגושים הקטנים הללו, המרוחים על פני שעתיים תמימות, לא נועדו להחזיק מעמד יותר מחלקיק שנייה מחוץ לדלתות אולם הקולנוע. זהו שואו שרק מדמה את הדבר האמיתי, ספק מתחזה לסרט קולנוע, ולכן עלול להשאיר את הקהל שלו לא מסופק בסופו של דבר. אם כי אני חייב להדגיש שאינני קהל היעד בשום צורה או אופן, כך שאולי ערב בנות יהיה דרך מוצלחת יותר לשפוט דרכו את הסרט הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ