"עסקה מגונה": להתדרדר עם ריצ'ארד גיר

השחקן הוותיק מגלם עסקן נכלולי ותאב בצע בסרטו הראשון של ניקולאס ג'רקי, שמצליח להיות דרמת מתח סבירה עד חזקה, ברוח המשבר הכלכלי. אבל רק בתנאי שצלחתם את הדקות הראשונות

אור סיגולי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור סיגולי, עכבר העיר

כמו כל טראומה לאומית, גם המשבר הכלכלי של ארצות הברית מוצא את דרכו לקולנוע. "וול סטריט: הכסף מדבר", בו השיב הבמאי אוליבר סטון את גורדון גקו למסך אחרי פגרה של 23 שנים  (מייקל דאגלס בתפקיד שזיכה אותו באוסקר ב-1987) יחד עם "קומפני מן" ו"התמוטטות" מן השנה שעברה, היוו חשבון נפש קולנועי של אמריקה עם עצמה. התוספת החדשה לרשימה היא עסקה מגונה בכיכובו של ריצ'ארד גיר ובבימויו של ניקולאס ג'רקי שזהו סרטו הראשון כבמאי עלילתי.

» עסקה מגונה - כל הפרטים ומועדי הקרנה"עסקה מגונה" (דווקא הפעם אין לבוא בטענות למתרגמי הסרטים שעשו את המירב עם שמו המקורי של הסרט, “Arbitrage”) מתרחש על פני כמה ימים קשים במיוחד בחייו של רוברט מילר (גיר), איש עסקים מצליח שנאלץ להתמודד עם איבוד הונו בעקבות עסקה כושלת, כמו גם עם טעות פאטאלית שעשה ברגע של חוסר תשומת לב.

סוזן סרנדוןבריט מרלינג

צרות של עשירים. "עסקה מגונה" - הטריילר:

» בריט מרלינג - אחת השחקניות המבטיחות בהוליווד

הסרט אינו מבקש מאתנו להזדהות עם מילר, אלא לבחון באופן כמעט קליני את פעולותיו ולשאול את עצמנו האם אנחנו היינו נוהגים כמותו. הבחירה בשחקן כדוגמת ריצ'ארד גיר, שידוע לרוב בגילום דמויות פוזיטיביות (להוציא דוגמאות בודדות כמו "שיקאגו"), מתעתעת בנו והופכת את כל הנושא למעניין יותר.

טים רות'

» עסקה מגונה - מועדי הקרנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ