"רווקים לשבוע": קומדיה ילדותית על אנשים ילדותיים - ביקורת סרטים - הארץ

"רווקים לשבוע": קומדיה ילדותית על אנשים ילדותיים

הרגעים המצחיקים המעטים ב"רווקים לשבוע" הם דווקא לא מכוונים, ונובעים מהאינפנטיליות המוחלטת של הגיבורים שלו. הבדיחות הכתובות בתסריט הן לעומת זאת מאולצות וחסרות הקשר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
זהר וגנר, עכבר העיר

רווקים לשבוע הוא סרט גרוע, אבל הצלחתי לגלות בו עניין, ולו בשל האבחנות המשעשעות על החברה האמריקאית שעולות בעת הצפייה (השאלה, אגב, אם היוצרים בוב ופיטר פארלי היו מודעים לאבחנות אלו). אמריקה שמצטיירת בסרט - שהפך שם בן לילה לשובר קופות - היא חברה שמקדשת את מוסד הנישואין והמשפחה באופן שלא שונה ממה שהיה מקובל בשנות ה־50 השמרניות. מסתבר שגם כיום בית בפרבר, שני ילדים וכלב הם הוכחה להצלחה ומימוש עצמי. ונשים הן עמוד התווך. הן מטפחות את ביתן וילדיהן (כשדין הבעל כדין הילד), ובלעדיהן כל המנגנון קורס. הסרט מתחיל כששני גברים מקבלים מהנשים שלהם "פס" לשבוע ממוסד הנישואין, כדי שיוכלו לבדוק אם הם לא מפספסים משהו. כמעט מיותר לציין שבסופו של דבר הם חוזרים הביתה כמו פודלים, כי קר שם בחוץ.רווקים לשבוע - מועדי הקרנהעוד עולה מהסרט שהבעיה העיקרית של הגברים האמריקאים כיום היא סקס. ריק (אוון ווילסון) ופרד (ג'ייסון סודיקיס) הם לכאורה גברים מוצלחים, אבל מצבם המנטלי הוא אינפנטילי מאוד, ובכל פעם שהם נפגשים הם מדברים אך ורק רק על סקס. או על זה שאין סקס. וזה בגלל שנשותיהם (ג'נה פישר וכריסטינה אפלגייט) עייפות מלהחזיק על כתפיהן את כל המנגנון. אז כל שנותר להם הוא להזיל ריר על בנות 20 שזופות ולהתלונן על הנרתיקים הרחבים ושדיהן הנפולים של נשותיהם. לפעמים זה מצחיק. לפעמים זה מאוד וולגרי. וזה ייאמר דווקא לזכות הסרט. כי זה מאוד לא צפוי שסרט אמריקאי יהיה בוטה כל כך. ואני לא מתכוונת להומור סביב קקי, אלא להומור שהוא מצחיק וכואב בו זמנית. למשל, הבייביסיטר של הילדים של ריק מבקשת ממנו שיקנה לה אלכוהול. הוא אומר לה שגיל 20 הוא צעיר מכדי לשתות. היא עונה לו שכל כוכבות הפורנו הן בנות 20. ואז היא מסייגת: אלא אם מדובר בסרטי פורנו סוטים במיוחד, שבהם השחקניות הן בנות 40.

רווקים לשבוע, ילדים לכל החיים:זו דווקא דוגמה לרגע מצחיק ומוצלח בסרט, אבל רוב הזמן שני החבר'ה לייצים ריק ופרד מחליפים בדיחות שאינן נובעות משום מקום. לא מהעלילה ולא מאישיותם. סתם בדיחות שנכתבו על ידי התסריטאים כדי שהגיבורים יגידו אותן. וכך, במקום מופע סטנד־אפ יש לנו בדרנים שנעים מלוקיישן אחד לאחר ומספרים בדיחות.נחזור לנשים. גם לנשים באמריקה קשה לחיות עם הגיל. מספיק להציץ בפניהן של כוכבות קולנוע הוליוודיות מעל גיל 40. הצצה נוספת בקולנוע אירופי תעלה מיד את המסקנה שבאירופה נשים מזדקנות יותר בחן, משום שהן לא מתאמצות כל כך להראות צעירות. מנגד, קשה להאשים את הנשים האמריקאיות. כשהגבר שלך כל כך מתלהב מישבן מתוח, את מנסה לפחות למתוח את הפנים.עוד סיבה טובה למה כן כדאי לצפות בסרט הגרוע הזה - עירום גברי פרונטלי. ומדובר בשוט אחד ארוך. סטטי. עוצמתי. ושוב, מאוד ארוך.

רווקים לשבוע - מועדי הקרנה

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ