"דמדומים: שחר מפציע - חלק 2": הגיע לנו סוף מוצלח יותר

למרות שמדובר באחד הסרטים המגוחכים שתראו בחייכם, את הפרק החמישי והאחרון בסדרת "דמדומים" המגה-פופולרית יש לשפוט קודם כל כפי שהוא - החלק המסיים של סאגה אהובה. וככזה הוא בעיקר מעורר סנטימנטליות אמיתית

אור סיגולי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור סיגולי, עכבר העיר

ברשותכם, אתחיל מהסוף: ישנו רגע לקראת סיומו של הסרט החמישי בסדרת דמדומים - למעשה רגע לקראת סיומה של הסאגה כולה – רגע אחד חולף ואוורירי שבו התרגשות קלה מתעלה על שאר התחושות. כאשר השיר "אלף שנים" של כריסטינה פרי, שהפך לשיר המזוהה ביותר של סדרת הסרטים, מתחיל שוב להתנגן ברקע ומסמן את הגעתו של הסוף, כאשר כל הבנות שיושבות בקהל גועות בבכי, ממש אז בוקעת מהמסך לפתע איזושהי תוגה סנטימנטלית של געגוע ונחה על כתפי הצופים. אכן, הסאגה הגיעה לקיצה.

סדרת הסרטים הזו מלווה אותנו מאז 2008 ועד היום, וגם אם ניתן (ויש שיאמרו, רצוי) לבוז לה ולכל מה שהיא מייצגת, אי אפשר להתעלם מזה שהיא הייתה פה. דמדומים: שחר מפציע – חלק 2 מביא אתו פרידה. אדוארד וג'ייקוב לעולם לא ינחרו בבוז זה לזה, בלה לעולם לא תאלץ לבחור עוד בין שניהם, והערפדים המנצנצים ואנשי הזאב המפוקסלים לא ישעטו עוד ביערות וושינגטון. סיומה של תקופה, בטח כזו שנמשכה על פני ארבע שנים, תמיד טומנת בחיבה מעט צער. העניין הוא – ואולי בזה הייתי צריך לפתוח – שהרגע הנידף והקסום הזה של שחר שמפציע מגיע אחרי כמעט שעתיים של אחד הסרטים הכי מגוחכים שנעשו אי פעם.» דמדומים: שחר מפציע 2 - כל הפרטים» הרגע שהמעריצות חיכו לו וחששו ממנו

הסרט החדש והאחרון של סדרת "דמדומים" מתחיל שלושה ימים לאחר שהסרט הקודם הסתיים. בלה (קריסטן סטוארט) ילדה את ביתם הבכורה שלה ושל הערפד אהוב ליבה, אדוארד (רוברט פטינסון), אך מתה בתהליך והפכה לערפדית, למגינת ליבו של איש הזאב ג'ייקוב (טיילור לאוטנר), שבינתיים "הטביע" את עצמו על התינוקת. וכן, זה בדיוק כמו שזה נשמע.

על אף שנדמה שכולם קיבלו את כל מה שהם צריכים, עוד ישנה סכנה מעבר להרים ולגבעות. קבוצת ערפדים (אם אני זוכר נכון מהסרט השני מוצאם מאיטליה), מאוימת על ידי התינוקת החדשה ויוצאת לטבוח ולרצוח את שבט קאלן, אליו משתייך אדוארד, המורכב מערפדים טובי לב ולבנבנים בצורה שהייתה מאיימת אפילו על כל חברי להקת "וואן דיירקשן". קבוצת הערפדים הרשעים גורמים לאיחוד בין הערפדים הטובים ואנשי הזאב – אויבים מרים בימים כתיקונם – וכך בלה והתנהגותה המופקרת שוב הציתה מאבק נצחי בין הטוב והרע.הסאגה מגיע לגראנד פינאלה. "שחר מפציע חלק 2" - הטריילר:

לאוהדי "דמדומים" שבניכם העלילה הזו ודאי נשמעת מוכרת. זה מכיוון שזה בדיוק מה שקורה ב"דמדומים 3: ליקוי חמה". ההבדל הוא שבפעם הקודמת... לא יודע. בטח היה איזה הבדל. למי שלא בקיא ברזי הסאגה, הנה תקציר מזורז של התופעה כולה: בשנת 2008 יצא הסרט הראשון של "דמדומים", בבימוייה של קת'רין הארדוויק ועל פי ספרה של סטפני מאייר. בלה, הטומבוי הצעירה, מתאהבת בתיכוניסט מסתורי בשם אדוארד, שמתגלה כערפד בן 300 שנה.

היזכרו בכל הסרטים הקודמים:» פרק 1 - "דמדומים"» פרק 2 - "דמדומים - ירח חדש"» פרק 3 - "דמדומים - ליקוי חמה"» פרק 4 - "דמדומים - שחר מפציע"

על אף שהיה ברור שלא מדובר בנשיפה בעורפו של "נשיכות קטנות", היה משהו כיפי ומהנה מאוד בסרטה של הארדוויק. הצלחת הסרט קיבעה את הפיכת "דמדומים" לסדרה קולנועי ובסרט השני, "דמדומים: ירח חדש", הוחלפה הארדוויק בכריס וייץ שעשה את מה שהיה ניתן לקוות שהוא הסרט הגרוע בסדרה. התקוות עצמן נגוזו בדיוק שנה לאחר מכן, עת הגיע הסרט השלישי, "דמדומים: ליקוי חמה". כל דבר שהיה רע ב"ירח חדש" הפך להיות רע עוד יותר ב"ליקוי חמה" וכל דבר שהיה מהנה וכיפי בסרט הראשון התפוגג כלא היה.

להתרסק על חוף האכזבה, להיזכר בשביל מה בעצם אנחנו כאן

היה זה הסרט הרביעי שהביא משב רוח רענן בדמות הבמאי ביל קונדון ("נערות החלומות") והתסריטאית מליסה רוזנברג ("דקסטר"). "דמדומים: שחר מפציע – חלק 1" היה הסרט הטוב ביותר מאז הראשון והכניס קצת דם ופחד לסדרה שנדמה שמעדיפה את שרירי הבטן של לאוטנר מאשר איזשהו הגיון עלילתי. וקשה להאשים מישהו בזה, לבחור יש אחלה שרירי בטן.

אחרי התקוות הגדולות שבנה הסרט הקודם, שבאמת היה מוצלח בסטנדרטים של "דמדומים", נאלצנו להתרסק על חוף האכזבה. האפקטים איומים, המשחק לא רחוק מזה, והשטויות נערמות בזו אחר זו ברמה שאפילו ניתוק כל נוירון במוח לא תועיל. אתם יודעים מה, אפילו טיילור לאוטנר לבוש רוב הסרט. טיילור לאוטנר. לבוש. בחלומות הכי גרועים שלנו לא חשבנו שנגיע לכך.תמונה קבוצתית למזכרת: לאוטנר, פטינסון, סטיוארט והתוספת - מקנזי פוי (צילום: יח"צ)

אמנם תמיד יש את הסיכוי שמדובר באחד מסרטי הטראש הגדולים ביותר שנעשו אי פעם, אבל בשביל לגלות זאת נאלץ לחכות כמה שנים. והאמת היא שאין מטאפורה מספיק טובה שתבהיר כמה אין כל צורך בביקורת קולנוע על סרט מסדרת "דמדומים". אני הראשון שיודה בזה. מי שראה את כל סרטי הסדרה עד כה והתאהב בה - גם הוריקן סנדי לא יעצור אותו מלראות את החמישי. ומי שלא הבין על מה המהומה, סביר שגם ככה סיים לקרוא את הכתבה הזו אחרי הפסקה הראשונה.

אבל על אף שהסרט החדש מבאס, אין לשכוח שמשהו גדול הגיע לסיומו השבוע. לכן אני רוצה להרים כוסית לסדרת "דמדומים" על הטוב שבה, הרע שבה, הנורא שבה, ועל הזמן הכיפי שבילינו במחיצתה.

נ.ב.Team אדוארד שולט! » דמדומים: שחר מפציע 2 -כל הפרטים ומועדי הקרנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ