סופיה קופולה מתעקשת להתחבר לאינסטגרם

בראיונות לקראת סרטה החדש, "בלינג רינג", קופולה כינתה את הגיבורים שלה מנותקים מהמציאות. חבל שהיא פספסה את העובדה שהטינאייג'רים פשוט גמרו מהצלחת כל מה שלתרבות האמריקאית היה להציע להם

איילה פנייבסקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר

הרבה אנשים מנסים עכשיו להבין את דור ה-y, דור ה-Z או דור הכלשהו, ו"בלינג רינג" הוא הטייק של סופיה קופולה. "גירלז", "ספרינגברייקרז", ולצורך העניין גם "אופוריה", מנסות כל אחת בדרכה להגיד: היי, החבר'ה הצעירים היום, יש להם עניינים משלהם, זה ממש עולם חדש – ואנחנו לגמרי מבינים מה הולך שם. הסיבה לגל הזה היא, כמובן, שאנחנו (אנשים שנולדו מחוץ לאינסטגרם) ממש לא מבינים מה הולך שם. המסקנות מצפייה ב"בלינג רינג": גם סופיה קופולה לא.» "בלינג רינג" - מועדי הקרנה

גיבורי הסרט, שמבוסס על סיפור אמיתי, הם חבורה טראשית למדי של טינאייג'רים אמידים מקליפורניה, שפרצו לבתים של סלבס כדי לגנוב בגדים, עד שלפני משהו כמו חמש שנים נתפסו ונשלחו לכלא. לאורך רוב הסרט הם מצולמים במסיבות, בהן הם מבלים עם יד אחת על מצלמת האייפון ועין אחת שמחפשת סלבס סוג ז'. קשה מאוד לקנא בהם, או אפילו להבין אותם. החיים שלהם נראים כמו הבהוב אחד ארוך של פלאש חזק מדי, עמוס באלכוהול שלא עושה להם טוב וקוק שלא עושה להם כלום.

סרט שקוראים לו "בלינג" אמור להיות סרט שכיף לראות. אבל את "בלינג רינג" לא מספיק כיף לראות, וזה חלק מהבעיה שלו. בלי להבין את הבלינג ואת מה שפאן בו, בלי לראות מה הצעירים האנורקטיים האלה מחפשים מתחת לאור הפלאש – קשה להגיד משהו מעניין ומורכב בעניין. בראיונות שהעניקה סביב יציאת הסרט, קופולה דיברה על זה שגיבורי הבלינג רינג מנותקים מהמציאות. צריך להיות די מנותק מהמציאות כדי לחשוב ככה. לא מצליחה להגיד משהו מורכב ומעניין. הטריילר לסרט:

לסגוד לסלבס, לבגדים יפים ולכסף – יש דבר יותר אמריקאי מזה? הרי לא צריך להיות קרימינל צעיר כדי לשבת ליד החברים שלך רק כדי להצטלם איתם, ולא צריך להיות "מנותקים מהמציאות" כדי לרצות להיכנס לבית של פאריס הילטון, וגם לדפוק אותה על הדרך כמה שאפשר. לא צריך להיכנס לכלא כדי להיות משועמם מהשפע, ומבולבל מהכסף, ואבוד. להבין את זה, זה להתחיל להבין את עצמנו – קופולה, שגדלה בבית שיותר דומה לבית של פאריס הילטון מאשר לבית של כל אחד מאיתנו, ושקרובה יותר לצד של הסלבס מאשר לצד של אלה ששדדו מהם מה שהצליחו, היא פשוט לא הבן אדם המתאים למשימה.

הרמוני קורין, בסרטו המדהים "ספרינג ברייקרס", סיפר סיפור דומה על טינאייג'רים עכשוויים ומופרעים באקסטרים, שנראים כאילו הם עומדים לגמור את עצמם בכל רגע נתון. הוא לא התנשא עליהם בשום צורה, ובעיקר הבין שהישות הזאת, שמקובל לקרוא לה "נוער", היא מפלצת שגמרה מהצלחת את כל מה שלתרבות האמריקאית היה להציע לה. הרובים שמככבים ב"ספרינג ברייקרס", הביקיני, הרכושנות, הסמים – כולם נטועים עמוק במיינסטרים המערבי. במילים אחרות, מה שחסר לסרט של קופולה כדי להיות מענג באמת וגם מטריד ביותר, היא ההבנה שהבלינג רינגים הם הרבה פחות "בני תשחורת", והרבה יותר "הילדים של כולנו".