טריילר חדש: "ההוביט"

סרטו החדש של פיטר ג'קסון ("שר הטבעות") מקבל הצצה ראשונה כשנה לפני יציאת הסרט לבתי הקולנוע

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

לאחר המתנה ארוכה, כמעט שנה לפני תאריך השחרור שלו משוחרר הטריילר הראשון ל"ההוביט", סרטו של פיטר ג'קסון, שביים גם את טרילוגיית "שר הטבעות", שגם היא מבוססת על ספריו של ג'.ר.ר. טולקין. סרטי "שר הטבעות" היו משוברי הקופות הגדולים בתולדות הקולנוע - השלישי מביניהם, "שיבת המלך", הוא הסרט החמישי המכניס ביותר בכל הזמנים (1.19 מיליארד דולר), ו"שני הצריחים" ו"אחוות הטבעת", שקדמו לו, מזדנבים אחריו עם 925 מיליון דולר ו-870 מיליון דולר, בהתאמה. גם "ההוביט" (פריקוול ל"שר הטבעות") יפוצל לשני חלקים, כשהראשון מביניהם, "An Unexpected Journey" יצא כאמור בדצמבר 2012 ו-"There and Back Again" יגיע בדיוק שנה אחריו.

גם את הסרט החדש, שמתרחש שנים רבות לפני "שר הטבעות", מביים ומפיק ג'קסון. את התפקיד הראשי, של בילבו באגינס (שהיה דמות משנית ב"שר הטבעות") יגלם מרטין פרימן, כאשר איאן הולם יחזור לגלם את דמותו של באגינס המבוגר יותר. גם איאן מק'קלן, קייט בלאנשט, אורלנדו בלום ואלייג'ה ווד יחזרו לגלם את הדמויות שלהם מהטרילוגיה הקודמת.כולם במקומות, אפשר לצאת לדרך. "ההוביט":

למרות הציפיות הגבוהות והנכונות של האולפנים לעמוד מאחורי ההפקה היוקרתית, צילומי "ההוביט" לא עברה חלק בכלל. לאחר שצולמו בתקציב ענק של 500 מיליון דולר. ראשית, יורשיו של טולקין תבעו את חברת New Line Cinema, האולפנים שיצרו את "שר הטבעות", על הפרת חוזה ודרשו 220 מיליון דולר בפיצויים. לאחר שהתביעה יושבה, הפקת הסרט יצאה לדרך עם הבמאי גיירמו דל טורו ("המבוך של פאן"), שעבד על הסרט במשך שנתיים עד שפרש. ב-2010 עיצומים של איגוד השחקנים בניו זילנד, שם מצולם הסרט, השביתו את הפקתו; לבסוף, בינואר השנה פיטר ג'קסון אושפז עם אולקוס. זה היה העיכוב המשמעותי האחרון, ואחריו ההפקה התקדמה בלא שיבושים רציניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ