הצצה מורחבת אל הדמויות של "ארץ אוז"

שלושה סרטונים מתוך הסרט, פריקוול לעלילות "הקוסם מארץ עוץ", חושפים את ג'יימס פרנקו בתפקיד הקוסם, את מילה קוניס ורייצ'ל וייס בתור שתיים מהאחיות המכשפות ואת הקסם הדיגיטלי שהקים לחיים יצורים מופלאים כמו הקופים המעופפים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בסוף השבוע הקרוב יעלה לאקרנים הגלגול הנוכחי של סיפור "הקוסם מארץ עוץ", הסרט הקלאסי ששינה את פני הקולנוע בזכות השימוש שלו בצבע בעידן של סרטים שחורים-לבנים. אבל הפעם יש טוויסט - זהו למעשה פריקוול, המתרחש שנים לפני עלילותיה של דורותי מקנזס וכלבה האהוב טוטו בארץ עוץ הקסומה. הפעם ההתמקדות היא בדמותו של הקוסם, כאשר הגיע הוא בעצמו לראשונה אל המקום המופלא דרך סופה משתוללת שהנחיתה אותה במקום זר בו חשבו אותו בטעות לקוסם גדול ומופלא. אולי בשל כך שונה הפעם שמה של ארץ עוץ והסרט יתקרא בעברית "ארץ אוז", על שמו של אוז, גיבור הסרט.ארץ אוז - כל הפרטים ומועדי הקרנהאוסקר (אוז) דיגז (ג'יימס פרנקו) הוא קוסם לא ידוע עם מוסר מפוקפק שעובד בקרקס נידח. הוא נזרק מקנזס המאובקת לארץ אוז שוקקת החיים ובעקבות כך הוא מאמין שזכה בכל הקופה: כל ההון והתהילה עליהם חלם. אבל אז שהוא פוגש בשלוש מכשפות, תאודורה (מילה קוניס), אווהנורה (רייצ'ל וייס) וגלינדה (מישל ויליאמס), שאינן משוכנעות שהוא הקוסם הגדול שכולם מצפים לו.כך נראית מערכת היחסים בין שתיים מן המכשפות של "ארץ אוז":

בניגוד לרצונו אוסקר נשאב למערבולת של בעיות ואתגרים עם ארץ אוז ותושביה. אוסקר חייב לגלות מי טוב ומי רע לפני שיהיה מאוחר מדי. הוא משתמש בכישורי הקוסמות שלו כדי ליצור אשליה, ובזכות הפקחות שלו – וקצת מעשי כשפים – אוסקר הופך את עצמו לא רק למכשף הגדול של אוז, אלא גם לאיש טוב יותר. גם אשפי האפקטים הממוחשבים השתמשו בכל הקסמים שעומדים לרשותם.

הנה דוגמה לדמות דיגיטלית של קופיף, בשיחה עם ג'יימס פרנקו בשר ודם:

את הסרט ביים סם ריימי, המוכר לקהל כאיש מאוחרי טרילוגיית "ספיידרמן" של שנות ה-2000, על פי תסריט של מיטשל קאפנר ("ללכת על הכל") ודייויד לינדזי-אבייר ("רובוטס", "שומרי האגדות"), אשר עיבדו מחדש את ספרו הקלאסי של אל. פרנק באום. נראה שהסרט החדש לא רק מתכתב עם המקור, אלא ממש מנסה לשחזר את תחושת היראה שעורר "הקוסם מארץ עוץ" בצופיו, עם עולם צבעוני ועשיר ויצירה מחודשת של לוקיישנים מזוהים כמו עיר הברקת. הסרט עולה לארקנים ביום חמישי הקרוב, ה-7.3.מודע למקור אבל גם מנסה לחדש. סיקוונס טיסת הבועות של "ארץ אוז":