צפו: אמה תומפסון מלאת ניגודים

בסרט החדש בכיכובה, השחקנית זוכת האוסקר מגלמת את אחת הדמויות המורכבות אליהן נחשפה אי פעם. במפתיע, מדובר בסופרת שכתבה את "מרי פופינס"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בסוף השבוע הקרוב יגיע למסכים אחד הסרטים המצופים של החורף. "להציל את מיסטר בנקס", בכיכובם של טום הנקס ואמה תומפסון, מספר על חבלי הלידה הארוכים והסבוכים של הסרט "מרי פופינס". כבנותיו של וולט דיסני (הנקס) התחננו בפניו שיעשה סרט המבוסס על הספר האהוב עליהן, הוא לא העלה על דעתו כי ייקח לו 20 שנה למלא את משאלתן ולהביא את "מרי פויפינס" למסך הגדול. בפניו ניצבה אישה קשוחה ורצינית (תומפסון), הסופרת פי. אל. טראברס, שלא הייתה מוכנה להיכנע למכונה המשומנת שהוליווד, עיר הסרטים, ייצגה עבורה. אבל כאשר מכירות הספר התמעטו, ומצבה הכספי הידרדר, היא הסכימה לנסוע להוליווד ולדון עם וולט דיסני על האפשרות ליצור גרסה קולנועית לאומנת הכי מפורסמת בהיסטוריה. בשנת 1961, השעה וולט דיסני לשבועיים את כל פעילויותיו והקדיש ממרצו, זמנו ודמיונו כדי לשכנע את האורחת הקפדנית לחתום על הסכם המאפשר לו לצלם את הגרסה הקולנועית לספר. שום דבר לא עזר.

רק כאשר דיסני חזר לנבור בילדותו, הוא הבין את מקור ההשראה של הסופרת ואת נסיבות חייה המורכבות, שהובילו לכתיבת הסיפור ולהיאחזותה העיקשת בו. ביחד, צעד אחר צעד, הם בנו את האמון ביניהם, מהלך שהביא לבסוף להפקת אחד הסרטים המפורסמים ביותר בתולדות הקולנוע.

» להציל את מיסטר בנקס - כל הפרטים ומועדי הקרנות» אוסקר 2014 - הסיקור המלא

תומפסון והנקס כבר חובקים שני ספלוני אוסקר כל אחד, והסיכויים שלהם לקבלת מועמדויות לאוסקר 2014 על סרט זה נראים לא רעים בכלל. "כשיש לך מישהי כמו אמה תומפסון, יש לך ארגז כלים מאוד גדול", אומר הבמאי, ג'ון לי הנקוק. "כל פעם שאתה מתמודד עם דמות כה מורכבת, שיש בה כל כך הרבה עצב, יש משקל שמתלווה לכך. אמה גילתה לי שהיה לה קשה לקום כל בוקר ולגלם את פי. אל. טראברס. לכן זה היה נהדר כשסיימנו שהיא יכלה להגיד שהיא גילמה את פי. אל. בגאווה. היא מוכשרת בצורה יוצאת דופן"."טראברס הייתה מקרה נהדר של למידה, לרכוש כל כך הרבה צללים שונים. היא אחד האנשים הכי מורכבים שאי פעם יצא לי להכיר", מתייחסת לכך תומפסון עצמה. "מעולם לא גילמתי דמות עם יותר ניגודים, מה שהופך את התפקיד למרתק כל כך כי היא מתנדנדת כל הזמן".

"להציל את מיסטר בנקס" כבר יצא להקרנות בבריטניה ובארצות הברית, וזכה לביקורות חיוביות – שהדגישו במיוחד את המשחק המשובח של תומפסון. לקראת יציאת הסרט בישראל, קבלו הצצה מיוחדת לדמות המורכבת של הסופרת האוסטרלית, ולשחקנית יוצאת הדופן שמגלמת אותה.

מאחורי הקלעים עם אמה תומפסון:

להציל את מיסטר בנקס - מועדי הקרנות