צפו: למה דווקא ג'ואל קינמן לוהק ל"רובוקופ"?

בסוף השבוע הקרוב יגיע למסכים העיבוד החדש ל"רובוקופ". הצצה אל מאחורי הקלעים של הצילומים מגלה איך ג'ואל קינמן התכונן לתפקיד, ולמה במאי הסרט רצה דווקא אותו בחליפת הרובוט ההדוקה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

בסוף השבוע הקרוב יגיע לאקרנים "רובוקופ", עיבוד חדש לסרט המקורי מ-1987, שהפך ללהיט ברגע שיצא לבתי הקולנוע. הסרט, שמבוסס על סדרת ספרי הקומיקס של פרנק מילר, זכה מאז למספר סרטי המשך ועיבודים טלוויזיוניים, בכולם מככב שוטר שנהרג בעת מילוי תפקידו והוחזר לחיים בתור סייבורג – חצי אדם חצי מכונה (רובוקופ), שמתכתב עם דמותו של המחסל ב"שליחות קטלנית". הסיפור מתרחש בעתיד דיסטופי בו הכל יוצא מכלל שליטה והכל, כולל שירותי המשטרה, מופרט לתאגידים מסחריים.

» רובוקופ - כל הפרטים ומועדי הקרנות

השנה היא 2028 והתאגיד הבינלאומי "אומניקורפ" חולש על כל טכנולוגיית הרובוטים. חיילי הרובוט שלהם משיגים לאמריקאים נצחונות במלחמות ברחבי העולם, וכעת הם רוצים להביא את הטכנולוגיה הזו לחזית הקרובה לפתח ביתם. אלכס מרפי הוא בעל אוהב, אב למופת ושוטר מעולה העושה כל מה שביכולתו כדי לעקור את גל הפשע והשחיתות בעיר דטרויט. אחרי שהוא נפצע אנושות בעת מילוי תפקידו, אומניקורפ משתמשת בידע המדעי השלה כדי להציל את חייו. מרפי חוזר אל רחובות הפשע של עירו עם כוחות ויכולות יוצאות דופן, אך נאלץ להתמודד עם בעיות שאף אדם לא הצליח לפתור לפניו.

» ג'ואל קינמן לא לבד: השחקנים היהודים הלוהטים

"חיפשנו שחקן שיוכל לחיות את הדרמה הקיומית של אובדן אנושיותו", מספר חוזה פדיליה, במאי הסרט, על שיקולי הליהוק. אחרי שהמפיק ראה את ג'ואל קינמן ב- The Killing, ההחלטה של יוצרי הסרט באשר לזהותו של השחקן הראשי הפכה לקלה למדי. גארי אולדמן המשובח, שמגלם את דמותו של ד"ר דנט נורטון, מגלה שהעבודה עם קינמן הייתה "אחת ממערכות היחסים הכיפיות שהיו לי בצילומים מזה שנים", בעוד קינמן עצמו מספר שהאימונים לתפקיד שלחו אותו לא רק לחדר הכושר, אלא בעיקר לשיטוטים ברחבי האינטרנט. "התחלתי ללמוד על רובוטים כמו חנון", הוא אומר בחיוך. לצד קינמן ואולדמן ב"רובוקופ" מככבים סמואל ל. ג'קסון ואבי קורניש, קאסט שיוצר הבטחה לסרט כיפי במיוחד.

מאחורי הקלעים של "רובוקופ" - השחקנים מדברים על עשיית הסרט:

רובוקופ - מועדי הקרנות