טריילרים חדשים: הנוקמים, ההוביט ואדם סנדלר

אן הת'אוויי מתאהבת, האוונג'רס וההוביט מבקשים תשומת לב, רובוט חדש מגיע לשכונה, "מפוצלים 2" מחפש כיוון ואיזה ליהוק גאוני סידר תומאס מקארת'י לאדם סנדלר?

אורון שמיר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורון שמיר, עכבר העיר

שלושה שבועות הם הרבה זמן במושגים של עולם הטריילרים, בו התחלופה מהירה וקדימון אחד דורס את חברו. לא פלא אם כך שאולפני מארוול הספיקו לשחרר במהלך התקופה הזו שלושה טריילרים רשמיים לסרט הבא בסדרת הנוקמים (שעל ההבדלים הלא קיימים ביניהם תוכלו לקרוא מיד), ממש כשם שאין זה מפתיע שסרטים נוספים של עונת הקיץ הבאה כבר מוכנים לשיגור, ושמחים לבשר על כך. עוד יהיו לנו במדור זה גם טריילר לסרט שיגיע למסכים כבר בחודש הבא, ועוד שניים - עם אדם סנדלר ואן הת'אוויי - שגורלם לא ידוע אבל סביר מאוד שנראה אותם על המסך במהלך החורף או מיד אחריו. נתחיל עם מארוול - נראה שהם נורא רוצים שידברו עליהם.

» חורף לוהט: טריילר חדש ל"50 גוונים של אפור"בודקים גבולות: הנוקמים - עידן אולטרון

במשפט אחד: גיבורי העל של מארוול מתאחדים בשנית כדי לשבור שיאי מכירת כרטיסים ולהציל את העולם מנבל חדש.מתי: תחילת מאי 2015 בארצות הברית ובישראל.על מה ולמה: אולפני מארוול מחממים מנועים לקראת הלהיט הגדול הבא. אחרי מסיבת עיתונאים שהזכירה אירוע השקה של אפל, בו נחשפו כל הסרטים המתוכננים של גיבורי העל מבית היוצר של מארוול קומיקס מעתה ועד סוף העשור, שוחרר קדימון ראשון לסרט ״הנוקמים: עידן אולטרון״, הלא הוא ״הנוקמים 2״ בבימויו של ג׳וס ווידון ובהשתתפות כל כוכבי סדרת הסרטים. הקדימון כונה טיזר-טריילר ראשון, מהסוג שנועד לעורר סקרנות יותר מלספק את המעריצים. ואכן כך קרה - הרשע התורן, אולטרון, מצטט לאורך הטריילר את פינוקיו, ושיר מהקלאסיקה מושמע לפתע על רקע התמונות המצופות מהסרט החדש. ככה זה כשאולפני דיסני קונים את הזכויות של הכל, כולל מארוול, ויכולים לשלב ללא חשש. כשבועיים לאחר מכן הגיח קדימון נוסף, שזכה לכינוי טריילר מורחב. כדי להדגים כמה הוא שונה מקודמו, הנה המשפט הקודם בגרסה מורחבת - כשבועיים לאחר מכן, הגיח קדימון נוסף, שזכה לכינוי טריילר מורחב והוא ארוך ללא שום סיבה מיוחדת בכמה שניות מקודמו. מעצבן, נכון? הייתם מצפים מאולפן מצליח כמו דיסני-מארוול לקצת יותר ביטחון עצמי, אבל מתברר ששבוע ללא חדשות בהם מוזכרת המילה ״מארוול״, אינו אפשרי מבחינתם. כתוספת לשני אלה, ישנו גם הטריילר הבריטי של אולפני מארוול ל״נוקמים 2״, המבוסס על קומיקס של מארוול, ובו נראים כל גיבורי מארוול כשהם מארוול מארוול מארוול! פשוט תעירו אותי כשיוצא ״שומרי הגלקסיה 2״, טוב? הנה המארוול. כלומר, הטריילר המורחב באמת. מארוול מארוול.

מבקשים תשומת לב. "הנוקמים: עידן אולטרון" – טריילר מורחב:

סנדלר, אדם סנדלר

במשפט אחד: אדם סנדלר בתפקיד... סנדלר! גאוני! ולא סתם סנדלר, אלא כזה שנכנס לנעליים של לקוחותיו - באופן מילולי. מתי: הוצג בפסטיבל טורנטו, מתוכנן להפצה אירופאית באפריל 2014על מה ולמה: הבמאי-תסריטאי הנהדר תומאס מקארת׳י מציג את סרטו הרביעי, בעל הפרמיס המעניין. הוא עושה זאת אחרי שקנה לעצמו שם בזכות ״אנשי התחנה״ לפני כעשר שנים, המשיך להבריק גם ב״האורח״ והפך רשמית ליוצר של דרמות איכותיות עם ״Win Win״ בתחילת העשור. העלילה מתמקדת בסנדלר בן סנדלר, העומל בחנותו הניו יורקית הקטנה, שמצויה באותה מקום ומנוהלת על ידי אותה משפחה שנים ארוכות. יום אחד הוא מגלה כי הכנסת רגליו אל נעלי לקוחות הופכת אותו, פשוטו כמשמעו, ללקוח לו שייכות הנעליים. במעין גרסה קולנועית מאגית לפתגמים המבקשים לשים אדם אחד בנעלי חברו, לומד הסנדלר להכיר את האנשים עבורם הוא מתקן סוליות. הברקת הליהוק של התפקיד הראשי היא אדם סנדלר, שלא סביר כי נבחר על פי הדמיון של שם משפחתו למקצוע של הגיבור בשפה העברית (או שמא?), אבל כבר מעכשיו משעשע לדמיין את הכרזה העברית המקדמת את בואו של הסנדלר אדם סנדלר. לצידו מופיעים דסטין הופמן, סטיב בושמי ואלן ברקין ויהיה מסקרן לצפות עד כמה רחוק יילך הסרט עם הקונספט ומה יהיה מינון הדרמה, הקומדיה והאלמנט הפנטסטי ביצירה.

עניין של מינונים. "הסנדלר" – טריילר:

האחות הטובה: שיר אחד

במשפט אחד: אן הת׳אוויי נוסעת לבקר את אחיה שעבר תאונה, ובטעות מתאהבת בזמר חתיך.מתי: מצוי כעת בסבב פסטיבלים אמריקאי, עוד תאריך הפצה מקומי.על מה ולמה: ארכיאולוגית צעירה נקראת לשוב הביתה מחפירה בגלל חדשות נוראיות - אחיה האהוב נפגע בתאונה ושוכב מחוסר הכרה בבית החולים. הגיבורה מחליטה לחטט בחפציו ולהתחקות אחר עקבותיו, ומוצאת את עצמה במועדון הופעות אותו נהג לפקוד. היא מאזינה לזמר האהוב עליו בהופעה, ומבקשת ממנו לבוא ולנגן לאח הפצוע, בתקווה שישמע אותו מבעד לערפל התרדמת ויחליט להתעורר. במקרה, או שלא, הזמר מאוד חתיך ולגיבורה אין ברירה אלא ליפול ברשתו. זהו הבסיס לסרטה הראשון באורך מלא של קייט ברקר-פרוילנד. בתפקיד הראשי נמצאת אן הת׳אוויי, שבין אם אתם לא סובלים אותה או סובלים אותה לעיתים, נראית חמודה להפליא בתפקיד האחות הפגיעה וטובת הלב. בן רוזנפלד הוא האח וג׳וני פלין מגלם את המוזיקאי הנחשק. כיוון שפלין הוא לא רק שחקן אלא גם מוזיקאי, פסקול הסרט מעוטר בשירים חדשים בביצועו. מקצתם ניתן לטעום בטריילר החביב והנוטה לקיטש של הסרט.

הבטחה לקיטש חביב. "שיר אחד" – טריילר:

רובוט חדש בשכונה: צ'אפי

במשפט אחד: רובוט שרוצה להיות ילד אמיתי, מאת במאי ״מחוז 9״.מתי: תחילת מרץ 2015.על מה ולמה: מצחיק לפעמים איך מסעות פרסום מוחקות חלקים מביכים מההיסטוריה ומבליטים אחרים. הטריילר והפוסטר לסרט ״צ׳אפי״, כשם גיבורו, מציגים אותו כיצירתו החדשה של במאי ״מחוז 9״, ניל בלומקאמפ. כזכור, בסוף העשור הקודם הגיע הסרט עד מועמדות לאוסקר והזניק את הקריירה של בלומקאמפ. עלייה שנגמרה בכמעט התרסקות לפני כשנתיים, עת יצא סרטו השני, ״אליסיום״, כנראה הדבר הכי נורא שהוקרן בבתי הקולנוע באותה תקופה. ״אליסיום״ כאילו נמחק מהרזומה של הבמאי לקראת הסרט החדש, וזאת למרות שיש בינו ובין ״צ׳אפי״ יותר מן המשותף מאשר עם סרט הביכורים המהולל יתר על המידה שלו. כרגיל אצל בלומקאמפ, העלילה מתרחשת בעולם שמזכיר מגרש גרוטאות, ומככבים בו בני כל הגזעים והמבטאים. גיבור הסרט הוא רובוט מחונן שמאומץ בידי מדען צעיר (דייב פאטל, ״נער החידות ממומבאי״), ונרדף בידי החוק, שחושב כי הוא מהווה סכנה לחברה. את האיש הרע מגלם יו ג׳קמן, ואת הרובוט משחק שרלטו קופלי, הקבוע של הבמאי, שהספיק כבר להתאקלם בהוליווד (״צוות לעניין״). התקציר מבטיח מותחן אקשן עתידני, אבל הקדימון מושך לכיוון של דרמה סנטימנטלית בסגנון ״וול-אי״.

מותחן עתידני או דרמה סנטימנטלית? "צ׳אפי" – טריילר:

מחפשים כיוון: מורדים / מפוצלים 2

במשפט אחד: העיבוד הקולנועי השני לסדרת הספרים הדיסטופיים לנוער בכיכובה של שיילין וודלי.מתי: אמצע מרץ 2015 בארצות הברית ובעולם.על מה ולמה: בדיוק שנה אחרי השקת מותג חדש לבני ובנות הנעורים, ״מפוצלים״ על פי ספריה של ורניקה רות׳, יגיע הפרק השני בטרילוגיה מתוכננת. הספר נקרא בעברית ״מורדים״, אבל שם רשמי לסרט עדיין אין וייתכן מאוד שהוא יהיה ״מפוצלים 2״, או אחד מהשמות הכוללים נקודותיים כדי להכניס את שמו של הסרט הקודם, ואת שם הפרק החדש גם יחד. אחרי שנחשפה לכך שעולמה אינה כפי שהכירה אותו, יוצאת טריס (שיילין וודלי קצוצת השיער) להילחם יחד עם חבריה ששרדו את הסרט הראשון, באלה שכלאו אותה ואת משפחתה בכלוב זהב המכיל חברה שמחולקת לפלגים וכישורים. הטיזר הראשון לסרט החדש יוצא בתזמון לא מקרי - יחד עם עלייתו לאקרנים של ״משחקי הרעב: עורבני חקיין - חלק 1״, חלק מסדרת הסרטים שהביאה למעשה לצילומיו של ״מפוצלים״ וזו שאת הצלחתה הוא מבקש לחקות. רוברט שוונטקה (״אשתו של הנוסע בזמן״) מחליף את ניל ברגר בעמדת הבמאי, ורוב כוכבי הפרק הבכור חוזרים לסיבוב נוסף, כולל הצעירים תיאו ג׳יימס (״מלחמת האופל: התעוררות״), מיילס טלר (״וויפלאש״), אנסל אלגורט (״אשמת הכוכבים״) והוותיקות קייט ווינסלייט, אוקטביה ספנסר ונעמי ווטס, המצטרפת הטרייה. איש מהם לא מופיע בטיזר, המציג את שיילין וודלי בקטע אקשן ופנטזיה שייתכן ומרמז על כיוון שונה מזה של ״מפוצלים״.

אקשן ופנטזיה. "מפוצלים 2" – טריילר:

גראנד פינאלה: ההוביט - קרב חמשת הצבאות

במשפט אחד: הפרק השלישי והאחרון לטרילוגיה הקולנועית השנייה על פי ספרי טולקין.מתי: אמצע דצמבר 2014, בכל מקום כולל הארץ התיכונה.על מה ולמה: מדי עשור נתקף פיטר ג׳קסון בהתקף מגלומניה ויוצא לעבד את כתביו של הסופר האגדי ג׳.ר.ר. טולקין למסך הגדול. בעשור הקודם זה התחיל עם ״שר הטבעות: אחוות הטבעת״ ששלהב את דמיונם של מעריצים ומבקרי קולנוע כאחד, ונגמר עם אוסקרים בלי סוף לפרק הנועל, ״שיבת המלך״. עשור חדש הביא עימו הרפתקה חדשה, כשהפריקוול לעלילות חבורת הטבעת, ספר דקיק בשם ״ההוביט״, הותפח בידי הבמאי וצוותו לשלושה סרטים רחבי יריעה. ״ההוביט: מסע בלתי צפוי״ הביא חידוש טכנולוגי שלא ממש תפס (הקרנה ב-48 פריימים לשניה במקום 24), אבל הסרט השני כבר סימן את השתלטות הסדרה על חודשי דצמבר של כל שנה נתונה. בעוד חודש בדיוק כל זה ייגמר, בפרק ששמו מבטיח אורגזמת גיקים מתמשכת נוכח הצפייה בהמוני יצורים משונים חובטים עוד ועוד ביצורים משונים אף יותר – ״ההוביט: קרב חמשת הצבאות״. מרטין פרימן הנפלא ישוב בפעם האחרונה לתפקיד בילבו בגינס, בנדיקט קמברבאץ׳ יעטה על עצמו דיגיטלית את עורו של סמאוג הדרקון וכל מי שרק תרצו לדמיין מכל הסרטים כולם יצטרף למאבק האחרון של כוחות הטוב בכוחות האופל. כי לא בטוח שלמעריצים נותר משהו במאגרים, אבל נראה שליוצרי הסרט נשאר כוח – כי הטריילר בהחלט עושה עבודה בהשבת ההתלהבות.

מאבק אחרון בהחלט. "ההוביט 3: קרב חמשת הצבאות" – טריילר: