לוגו הארץ
הארץ

הזוכה הגדול של טקס האוסקר ה-84 שנערך הלילה (שני) בהוליווד הוא "הארטיסט". הסרט הצרפתי זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, בעוד הבמאי שלו מישל הזנוויציוס זכה בפסלון המוזהב. כוכב הסרט ז'אן דוז'רדן זכב בפרס השחקן הטוב ביותר. הסרט האיראני "פרידה" זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר, וגבר על המועמד הישראלי "הערת שוליים", בבימויו של יוסף סידר ובכיכובם של ליאור אשכנזי ושלמה בראבא.

בטרם החל הטקס, על גבי השטיח האדום, גנב סשה ברון כהן את ההצגה כאשר הגיע לבוש בבגדי דמות הדיקטטור, מתוך סרטו האחרון. כהן הגיע כאשר הוא אוחז בכד ובו, כביכול, אפרו של מנהיג צפון קוריאה לשעבר, קים ז'ונג איל. במהלך ראיון טלוויזייה שהעניק, שפך כהן את תכולת הכד על מנחה תוכנית הטלוויזיה "אמריקן איידול".כניסתו של הקומיקאי נאסרה לטקס בשל החשש שיעורר מהומות.

במהלך הלילה ליוו את הטקס כותבי "גלריה" ליסה פרץ, הילה אוחיון, רותה קופפר, סהר שלו, איילת שני ואיתמר זהר. ככה זה נראה (מהסוף להתחלה):

06:35: "הארטיסט" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר.עלילת הסרט מתרחשת בהוליווד, שנת 1927, ג'ורג' ולנטין הוא הכוכב הגדול והפופולרי ביותר של הקולנוע האילם. הסרטים בכיכובו שוברי קופות וחביבי ההמונים. בעודו מקפץ בין צילומים, פרמיירות ומסיבות למיניהן, הוא מכיר את פפי, נערה יפה, ושחקנית בתחילת דרכה אשר טרם הצליחה לפרוץ את דרכה. אולם, מה שהם אינם יודעים זה שהכל הולך להשתנות בקרוב מאוד - ביום בו הקולנוע יתחיל לדבר. "הארטיסט", שלוקח את השראתו מסרטיהם של צ'רלי צ'אפלין ובאסטר קיטון, הוא הומאז' לקולנוע של פעם, לימי הראיונוע והקולנוע האילם.

ליסה פרץ" "הארטיסט"

הילה אוחיון: "ז׳אן דוז׳ארדן, זה לגמרי הלילה שלך!"

איתמר זהר: "הארטיסט הזה ארטיסט"

06:30: מריל סטריפ זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט "אשת הברזל".

ליסה פרץ: "מריל סטריפ בשמלת זהב#דמיון מחשיד לפסל האוסקר"

רותה קופפר: "מריל סטריפ זוכה בפרס השחקנית והקהל שואג. 'כשקראו בשמי שמעתי חצי מאמריקה אומרת, שוב היא, אוף'. אני בעד"

המעטפות עם שמות הזוכים מגיעות לתיאטרון "קודאק"
מנחה הטקס בילי קריסטל
ז'אן דוז'רדן (הארטיסט) עם נטלי פורטמן לאחר זכייתו

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

06:19: ז'אן דוז'רדן זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על משחקו בסרט "הארטיסט". לקראת הסרט הוא עבר להתגורר בהוליווד למשך שלושה חודשים (הסרט צולם באולפני האחים וורנר בברבנק), גידל שפם דק כדי להידמות לקלארק גייבל ולמד לרקוד סטפס. הוא צפה באינספור סרטים אילמים כדי לפענח את סודותיהם, ובהם רבים בכיכובו של דאגלס פיירבנקס. "הבנתי שהטקסט הוא מעמסה מיותרת", הוא אומר. "מה שאני יכול לומר בשפת הגוף אני לא צריך לומר בדיבור".

סהר שלו: "זוכה האוסקר לשחקן, ז׳ן דז׳רדן, מזכיר נשכחות. ב-1929 ארך טקס האוסקר הראשון 15 דק. הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה".

איתמר זהר: "נטלי פורטמן על הבמה וג׳וזף סידר לא. לזה אני קורא אנטישמיות"

05:52: מישל הזנוויציוס, במאי הסרט "הארטיסט" זכה בפרס הבמאי הטוב ביותר. הזאנוויציוס, בן 44, זכה גם בפרס איגוד הבמאים לצד מרטין סקורסזי ("הוגו"), וודי אלן ("חצות בפאריס"), אלכסנדר פיין ("היורשים") ודייוויד פינצ'ר ("נערה עם קעקוע דרקון"). ב-63 שנות קיומו של פרס איגוד הבמאים רק שש פעמים לא היתה התאמה בין הזוכה בו לזוכה באוסקר.

איתמר זהר: "אני אוהב את הלוק בסון של מישל האווניציוס"

סהר שלו: "המשקפיים של הבמאי של ״הארטיסט״ יפהפייים. המשקפיים של מריל סטריפ נוראיים".

05:43: "Saving face" זכה בפרס בעבור הסרט הדוקומנטרי הקצר הטוב ביותר.

ליסה פרץ: "סייבינג פייס זוכה בקטגוריית הסרט התיעודי הקצר. מעט אירוני, בהתחשב באולם מלא באנשים שעברו סוג של התערבות כירורגית בפרצופם"

05:40: "החוף" זכה בפרס בעבור הסרט הקצר הטוב ביותר.

05:30: סרטו של וודי אלן "חצות בפאריס" זכה בפרס התסריט הטוב ביותר. אלן עצמו לא הגיע לקבל את הפרס.

איתמר זהר: "וודי הנקר שוב דפק ברז"

05:25: "היורשים" זכה בפרס בעבור העיבוד התסריט הטוב ביותר.

סהר שלו: "'היורשים' זוכה בתסריט מעובד. אני דווקא חשבתי שחולצות ההוואיי היו הדבר הכי טוב בסרט".

05:19: פרס השיר המקורי הטוב ביותר לסרט "החבובות"

05:10: "הארטיסאט" שכה בפרס הפסקול הטוב ביותר.

05:02: כריסטופר פלאמר זכה באוסקר בקטגורית שחקן המשנה הטוב ביותר על משחקו בסרט "בגינרס". לפלאמר, בן 82, יש סיבה לחגוג: אחרי קריירה בת 60 שנה בתיאטרון ובקולנוע, כשבאמתחתו פרסי טוני ואמי ותפקיד בלתי נשכח בדמות קפטן פון טראפ ב"צלילי המוסיקה", הוא מבוקש - ומוערך - יותר מתמיד. הוא היה מועמד לראשונה בחייו לאוסקר ב-2009, בקטגוריית שחקן המשנה, על תפקידו בדמות לב טולסטוי ב"התחנה האחרונה". פלאמר גם זכה על תפקיד זה בגלובוס הזהב ובבפטא על תפקידו. והוא מככב בתפקיד ראש משפחת וגנר, הנחקרת ב"נערה עם קעקוע דרקון" של דייוויד פינצ'ר.

רותה קופפר: "שחקן משנה - כריסטופר פלאמר. השחקן המבוגר ביותר שזכה אי פעם. כולם על הרגליים"

איתמר זהר: "מישהו צריך פלאמר?"

סהר שלו: "שוב אומר: כריסטופר פלאמר לבוש נפלא בטוקסידו הקטיפה הסגלגל (של טום פורד?)"

איילת שני: "בגיל 82 כריסטופר פלאמר הוא השחקן הקשיש ביותר שזכה באוסקר. גם אני לא נעשית צעירה יותר עם כל פרסי עריכת הסאונד האלה".

04:55: "הוגו" ממשיך לגרוף את הפסלונים. הפעם זכה הסרט בקטגורית האפקטים המיוחדים.

04:50: "רנגו" זוכה בקטגורית סרט האנימציה הטוב ביותר.

הסרט "פרידה" הפך לסרט האיראני הראשון שזוכה בפרס האוסקר. הפעם הקודמת, והיחידה, בה היה סרט איראני מועמד לפרס, היתה ב-1997, אז היה מועמד הסרט "ילדי גם עדן", שהפסיד את הפרס לסרט "החיים יפים".

04:44: הזוכה בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הוא "Undefeated"

04:25: פרס נוסף לזוכה הגדול של הערב, עד כה. "הוגו" של מרטין סקורסזי זוכה בפרס בעבור עריכת קול.

04:20: העיבוד האמריקאי לסרט "נערה עם קעקוע דרקון" זכה בפרס העריכה.

רותה קופפר: 45" דקות אל תוך הטקס והשעמום שולט"

04:14: אוקטביה ספנסר זכתה בפרס בקטגוריית שחקנית המשנה בעבור משחקה בסרט "העזרה".

סהר שלו: "אוקטביה ספנסר זוכה בשחקנית משנה וכמעט יולדת יהלום מהתרגשות".

04:08: הסרט האיראני "פרידה" זכה בקטגוריית הסרט הזר, וגבר על הסרט הישראלי "הערת שוליים" של יוסף סידר. בנאום הזכייה שלו אמר הבמאי אשגאר פראהדי: "בזמן זה מיליונים ברחבי העולם צופים בעולם. אנחנו שמחים לא רק בגלל הזכייה בפרס, אלא בגלל שזו הזדמנות בשבילנו, בתקופה של עוינות ורוחות מלחמה, להציג את התרבות העשירה של ארצנו ושל אנשיה. אנשים שמכבדים סבלונות ולא תוקפנות".

רותה קופפר: "'פרידה' זכה! הסרט הטוב של השנה"

איתמר זהר: "שוב יוסי סידר אותנו. הוא הבטיח שיעשה הסדר אחרי בופור וילכד את מדורת השבט. עכשיו אהוד ברק ישכנע את שמעון פרס להפציץ את איראן".

סהר שלו: "האיראנים לקחו. הערת שוליים: אנטישמים".

03:58: הסרט "אשת הברזל" זוכה בפרס בעבור האיפור הטוב ביותר.

03:55: הזוכה השלישי בסרט הוא מייק ברידג'ס, שזכה בפרס עיצוב התלבושות לסרט "הארטיסט"

03:45:  האוסקר הראשון בקטגוריית הצילום הולך לסרט "הוגו" ולצלם רוברט ריצ'ארדסון. גם הפרס השני הולך לסרט "הוגו" בעבור עיצוב אמנותי.

03:30: טקס האוסקר ה-84 נפתח בתיאטרון "קודאק" שבהוליווד. את הטקס מנחה בילי קריסטל. זו הפעם התשיעית בה מנחה קריסטל את האירוע.

איתמר זהר: "בילי קריסטל בתפקיד רב מלצרים. איך יכול להיות שצביקה הדר לא מנחה".

סהר שלו: "בראד פיט, גם אני הייתי מוכן להיראות כמוך כשאהיה בן 48. אפילו אם זה היה כולל את הזקן הצרפתי המזעזע ופן המקלות שלך".

סהר שלו: "גווינת' פאלטרו. שמלה לבנה וחדשה. הפרעת אכילה וותיקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ